G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’in yeni büyükelçilik binasının açılışı yapıldı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’in yeni büyükelçilik binasının açılışı yapıldı

“Türkiye, Bosna Hersek’in istikrarını ve toprak bütünlüğünü destekliyor”
Ekim 23, 2019
ABD’nin sınır dışı ettiği eski Sırp asker Saraybosna’da gözaltına alındı
Ekim 25, 2019

Bosna Hersek’in yeni büyükelçilik binasının açılışı yapıldı

Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak, ” Türkiye, Bosna Hersek’in ve bölgenin çok önemli bir ortağı. Eminim ki yeni elçilik binasının açılışı, hem Bosna Hersek hem de Türk halkı için birçok iyi çalışmaya vesile olacak.” dedi.

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçiliğinin Paris Caddesi’ndeki yeni binasının açılışı yapıldı. Açılış törenine, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Crnadak, Gençlik ve Spor , Son Dakika Spor Haberleri, Spor Son Dakika’>Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç’in yanı sıra çok sayıda diplomatik misyon temsilcisi ve davetli katıldı.

Crnadak, burada yaptığı konuşmada, ülkesi ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin önemine dikkati çekerek, “Türkiye, Bosna Hersek’in ve bölgenin çok önemli bir ortağı. Eminim ki yeni elçilik binasının açılışı, hem Bosna Hersek hem de Türk halkı için birçok iyi çalışmaya vesile olacak.” dedi.

Türkiye’nin daima Bosna Hersek’i desteklediğinin altını çizen Crnadak, iki ülkenin ekonomi ve ticaret alanlarında ilerleme kaydedebilmek için birlikte çalışması gerektiğine dikkati çekti.

Crnadak, “İki ülke arasındaki ticaret hacminin 1 milyar dolara ulaşması çok fazla zaman almayacaktır.” diye konuştu.

Dış ticaret alanının yanı sıra diğer birçok alanda ikili iş birliğinin sürmesi temennisinde bulunan Crnadak, “Özellikle et ihracatı konusunda iki ülke arasında var olan iyi uzlaşının sürmesini umuyoruz çünkü bu Bosna Hersek’in ekonomisine katkı sağlıyor.” ifadesini kullandı.

Öte yandan Crnadak, Bosna Hersek ve Sırbistan için oldukça önem taşıyan Saraybosna- Belgrad Otoyol Projesine verilen destek dolayısıyla Türkiye’ye teşekkür etti.

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Sadoviç, elçiliğin yeni binasının iki ülke ilişkilerinin gelişmesine katkı sağlayacağına inandığını belirterek, açılışa katılan davetlilere teşekkür etti.

Açılışta Bosna Hersek’e özgü yemekler ikram edildi.

AA http://timebalkan.com/bosna-hersekin-yeni-buyukelcilik-binasinin-acilisi-yapildi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir