G-5HQRNHEWSG Bosna Hersekli lider Dzaferovic: Dünya ekonomisi eskisi gibi olmayacak – Bosnaklar1.com

Bosna Hersekli lider Dzaferovic: Dünya ekonomisi eskisi gibi olmayacak

Srebrenitsa’da bu yılki anma törenlerinde 49 soykırım kurbanı daha toprağa verilecek
Temmuz 3, 2022
Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç, AB’nin üçlü toplantı davetini reddetti
Temmuz 3, 2022

Bosna Hersekli lider Dzaferovic: Dünya ekonomisi eskisi gibi olmayacak

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Sefik Dzaferovic, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrası dünya ekonomisinin eskisi gibi olmayacağını söyledi.

Dünyanın ekonomik sorunlarla karşı karşıya kaldığına dikkati çeken Dzaferovic, “Henüz Kovid-19 salgınının etkilerinden kurtulamamışken, Rusya’nın Ukrayna’ya saldırması sonucu ortaya çıkan ‘ağır ekonomik sorunlarla’ karşı karşıya geldik.” şeklinde konuştu.

– “Krizden en çok enerji, gıda, üretim ve dağıtım sektörleri etkilenecek”

Krize çözüm arayacaklarını kaydeden Dzaferovic, “Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığı, yalnızca savaşı Avrupa topraklarına döndürmekle kalmadı, aynı zamanda temel hayatta kalma sorunları ve yeteneklerimizi teste tabi tuttu.” değerlendirmesinde bulundu.

Bosna Hersek’in, bölgedeki Rus etkisine rağmen, Ukrayna halkı ile dayanışma içerisinde olduğuna işaret eden Dzaferovic, “Savaşın bir an önce sona ermesini umuyoruz. İçinde bulunduğumuz durumda, gelecek ay neler olabileceğini bilemezken, gelecek bir yıl boyunca neler yaşanacağını tahmin edemeyiz. Biliyoruz ki; belirsiz bir kış geliyor ve krizden en çok enerji, gıda, üretim ve dağıtım sektörleri etkilenecek.” diye konuştu. https://timebalkan.com/bosna-hersekli-lider-dzaferovic-dunya-ekonomisi-eskisi-gibi-olmayacak/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir