G-5HQRNHEWSG Bosna Hersekli yardım kuruluşlarından Türkiye’ye yardım kampanyası – Bosnaklar1.com

Bosna Hersekli yardım kuruluşlarından Türkiye’ye yardım kampanyası

Bosna Hersekli yetkililerden destek mesajları: Bosna Hersek, her zaman yanınızda
Şubat 7, 2023
Bosna Hersek’ten dayanışma örneği
Şubat 7, 2023

Bosna Hersekli yardım kuruluşlarından Türkiye’ye yardım kampanyası

Bosna Hersek’te faaliyet gösteren yardım kuruluşları, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem dolayısıyla Türkiye ve Suriye halkı için yardım kampanyası başlattı.

“Merhamet” yardım derneğinden yapılan açıklamada, 6 Şubat’tan 6 Mayıs’a kadar sürecek kampanyaya, Bosna Hersek’ten telefon çağrılarıyla ve derneğin hem yurt dışı hem yurt içi banka hesaplarına para göndererek katkıda bulunulabileceği belirtildi.

Açıklamada, Bosna Hersek’in iki entitesinden biri olan Bosna Hersek Federasyonu’nda (FBiH) yaşayanların, kampanyaya bağış kutularıyla aracılığıyla da katkı sağlayabileceği aktarıldı.

Pomozi.ba’dan yapılan açıklamada ise Türkiye’nin, son 100 yılın en büyük depremlerinden biriyle tek başına başa çıkabilecek kadar güçlü bir ülke olduğu vurgulanarak, “Bu vesileyle Bosna Hersek’ten Türkiye için sembolik de olsa elimizden gelen yardımı yapmak istiyoruz..” ifadeleri kullanıldı.

Pomozi.ba’nın Türkiye’de kayıtlı bir kuruluş olduğuna dikkat çekilen açıklamada, toplanan yardımın, Türkiye’deki ofis aracılığıyla Türkiye ve Suriye’deki depremzedelere ulaştırılacağı bildirildi.

Emmaus Uluslararası Dayanışma Forumu’ndan yapılan açıklamada ise arama kurtarma çalışmalarının hala devam ettiğine işaret edilerek, “Maalesef, can kayıpları gün içerisinde artacak. İyi niyetli insanları, dernekleri, resmi ve resmi olmayan kuruluşları, şirket ve enstitüleri Türk halkına yardım etmeye davet ediyoruz.” ifadelerine yer verildi. https://timebalkan.com/bosna-hersekli-yardim-kuruluslarindan-turkiyeye-yardim-kampanyasi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir