Sal. Tem 23rd, 2024

Bosna Hersek’te 18 yaş altı ve 65 yaş üzerindekilerin dışarı çıkması yasaklandı

By bosnaklar Mar24,2020

Avrupa’nın tamamını etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı her geçen gün artmaya devam ederken, ülkeler de salgının daha fazla yayılmasını önlemek için ek tedbirler alıyor.

Bosna Hersek’te Kovik-19 bulaşan sayısı 90’a yükselirken, ülkedeki iki entiteden biri olan Bosna Hersek Federasyonu’nda (FBiH) 18 yaşın altında ve 65 yaşın üstündeki herkesin sokağa çıkması yasaklandı, entitede gece yarısından itibaren toplu taşıma durduruldu.

Kriz Masasının aldığı yeni tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığını kanton polislerinin kontrol edeceği ve tedbirlere uymayanlara 250 ile 750 avro arasında para cezası kesileceği bildirildi.

Dün ilk ölüm vakasının gerçekleştiği Sırbistan’da virüs bulaşan kişi sayısı 149’a yükselirken, hükümet de olağanüstü hal (OHAL) kapsamında daha önce aldığı serbest dolaşım kısıtlamasına ilişkin ek tedbirler getirdi.

Önceki günden itibaren 20.00-05.00 saatlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanan Sırbistan’da, bugün saat 20.00’den itibaren ülke genelindeki tüm kafe, restoran ve alışveriş merkezlerinin kapatılması kararlaştırıldı.

AA http://timebalkan.com/bosna-hersekte-18-yas-alti-ve-65-yas-uzerindekilerin-disari-cikmasi-yasaklandi/

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir