G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te Büyük Kriz! – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te Büyük Kriz!

Boşnak ninenin borcunu bakanlık ödeyecek
Ağustos 4, 2017
ABD’den Pişkin Açıklama
Ağustos 4, 2017

Bosna Hersek’te Büyük Kriz!

FIBA Eurobasket’te yer almayan ancak FIBA Dünya Kupası 2019 Elemeleri için çalışmalarını sürdüren Bosna Hersek Milli Takımı‘nda ekonomik kriz patladı.

Deneyimli teknik adam Dusko Vujosevic (Foto) ile bu yıl başında el sıkışan Bosna Hersek Basketbol Federasyonu, Makedonya’da düzenlenen turnuvaya katılabilmek için bütçe oluşturamayınca büyük bir sıkıntı oluştu.

Makedonya’ya oyuncu göndermek için parası olmayan Federasyonun bu turnuva için 15 bin euro, ay sonuna kadar ise de 100 bin euro‘luk ek kaynak sağlamak zorunda olduğu öğrenildi.

Ülkemizde 1995 yılında Ülkerspor forması giyen Bosna Hersek Basketbol Federasyonu As Başkanı Sejo Bukva ”Eğer bu bütçeyi oluşturma yolunda başarısız olursak, utançın yanısıra FIBA’nın büyük yaptırımlarıyla karşılaşacağız” şeklinde konuşarak, büyük bir uğraş içinde olduklarını, ancak çözüm bulamadıklarını söyledi.

Haber: Basketball.com.tr (Özel)


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir