G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Girgin, Bosna Hersek’in Bihaç şehrini ziyaret etti
Mart 21, 2023
Bosna Hersekli çocuklar yaptıkları resimleri depremzede çocuklara gönderdi
Mart 21, 2023

Bosna Hersek’te Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi

Bosna Hersek’in kuzeybatısındaki Sanski Most şehri yakınlarında, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıl dönümü dolayısıyla tören yapıldı.

Tören, Sanski Most yakınlarında, Fatih Sultan Mehmed’in 1463’te Kamengrad’ı fethi sırasında şehit düşen askerler anısına yaptırılan Türk Şehitliği Anıtı’nda düzenlendi.

Programa, Türkiye’nin Saraybosna Büyükelçisi Sadık Babür Girgin, Bosna Hersek Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Mustafa Büyükköroğlu, Sanski Most Belediye Başkanı Faris Hasanbegovic ve Bosna Hersek’teki Türk kurumlarının temsilcilerinden oluşan heyet katıldı.

Heyet, daha sonra Fatih Sultan Mehmed’in ordusuyla cuma namazı kıldığı Musalla mevkisine geçerek burada Çanakkale şehitleri için dualar etti.

Büyükelçi Girgin, “Her yıl olduğu gibi, 18 Mart Şehitleri Anma Günü’nü Sanski Most’taki şehitliğimizde tertip ettik. Burada sadece Türkiye’nin değil Bosna Hersek’in de bütün şehitlerini andık. Ayrıca (6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli) depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı da hatırladık ve onlara da dua ettik.” dedi.

Girgin ayrıca, Sanski Mostlulara depremzedelere yardımları dolayısıyla teşekkür etti.

Hasanbegovic de “özgürlük, bağımsızlık ve barış için hayatlarını ortaya koyan şehitleri anmak için bir araya geldiklerini” kaydederek, “Türkiye, depremler dolayısıyla zor bir süreçten geçiyor, kalbimiz sizinle.” diye konuştu. https://timebalkan.com/bosna-hersekte-canakkale-zaferinin-108inci-yil-donumu-dolayisiyla-toren-duzenlendi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir