G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te Foça Alaca Camisi ibadete açılıyor – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te Foça Alaca Camisi ibadete açılıyor

Saraybosna’daki Osmanlı mirası medrese 469’uncu mezunlarını verdi
Nisan 28, 2019
Twitter’ın kullanıcı sayısındaki ilerleme durdu!
Nisan 28, 2019

Bosna Hersek’te Foça Alaca Camisi ibadete açılıyor

Bosna Savaşı sırasında tamamen yıkılan ve taşları da Çehotina Nehri’ne atılan Foça Alaca Camisi’nin yeniden inşası tamamlandı.

Bosna Savaşı sırasında tamamen yıkılan ve taşları da Çehotina Nehri’ne atılan Foça Alaca Camisi’ninyeniden inşası sona erdi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Vakıflar Genel Müdürlüğü ve Bosna-Hersek İslam Birliği Saraybosna Vakıflar Müdürlüğü arasında 10 Mart 2014’de imzalanan protokol sonrasında yeniden inşasına başlanan Foça Alaca Camisi’nin yapımı sona erdi.

Bosna Savaşı sırasında tamamen yıkılan ve taşları da Çehotina Nehri’ne atılan, ismini kalemişi süslemelerinden alan Foça Alaca Camisi’nin 4 Mayıs’ta Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem’in katılımıyla ibadete açılacağı bildirildi. http://timebalkan.com/bosna-hersekte-foca-alaca-camisi-ibadete-aciliyor/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir