G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te Nehrin Sürüklediği Kadının Hayatını Göçmenler Kurtardı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te Nehrin Sürüklediği Kadının Hayatını Göçmenler Kurtardı

Kızılay ve Kızılhaç’tan Bosna Hersek’teki Göçmenlere Yardım
Ocak 16, 2021
Bosna Hersek Yüksek Temsilcisi’nden Bosnalı Sırp Lidere: Korkak
Ocak 16, 2021

Bosna Hersek’te Nehrin Sürüklediği Kadının Hayatını Göçmenler Kurtardı

Dünya basınının gündeminde devamlı bir şekilde olumsuz ve trajik haberlerle gündeme gelen Bosna Hersek’teki göçmenler, bu defa kahramanlık ve fedâkarlık haberlerine konu oldu.
Dün Velika Kladuşa kentinde nehirde sürüklenen bir kadını dondurucu soğukluktaki Kladuşnitsa nehrine girerek ölümden kurtaran göçmenler, kamuyounun takdirini topladı.

Velika Kladuşa kentindeki bir grup göçmen, nehirde hareketsiz bir şekilde sürüklenen kadını fark ettikten sonra donarak ölmek üzere olan kadını nehirden çıkararak polise teslim etti. Basında yer alan haberlere göre ambulansla bir sağlık ocağına taşınan kadın, burada uygulanan ilk yardımın ardından Bihaç’daki Kanton Hastanesi’ne nakledildi.

Haberlere göre nehre düşme sebebi bilinmeyen kadının sağlık durumu, ciddiyetini koruyor.

Bosna Hersek’te Avrupa Birliği ülkelerine geçmeyi bekleyen binlerce göçmen, Hırvatistan sınırındaki şehirlerdeki kamplarda bekleyişini sürdürüyor. Birçok göçmenin Hırvatistan’a ve hatta Slovenya’ya ulaştıktan sonra AB üyesi ülkelerin sınır polisleri tarafından kanunsuz bir şekilde Bosna Hersek topraklarına bırakıldıkları resmî belgelerle kanıtlanmış bulunuyor.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir