G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te terör saldırısı planladığı iddia edilen 1 kişi tutuklandı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te terör saldırısı planladığı iddia edilen 1 kişi tutuklandı

Bosna Hersek’te teknik direktörlüğe Meho Kodro getirildi
Ağustos 13, 2023
Ziraat Bankası, Bosna Hersek’te yeni şube açtı
Ağustos 20, 2023

Bosna Hersek’te terör saldırısı planladığı iddia edilen 1 kişi tutuklandı

Bosna Hersek’te terör örgütü DEAŞ üyesi olduğundan ve terör saldırısı planladığından şüphelenilen 43 yaşındaki şahıs tutuklandı.

Bosna Hersek’te muhtemel bir terör saldırısı engellendi. Bosna Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Hersek’te terör örgütü DEAŞ üyesi olduğundan ve terör saldırısı planladığından şüphelenilen 43 yaşındaki bir erkeğin tutuklandığı aktarılarak, şüphelinin hedefinde farklı mezheplere mensup Müslümanların, ibadet ettikleri camilerin ve DEAŞ karşıtı vaaz veren İslam alimlerinin olduğu aktarıldı.

Zenica kentinde tutuklanan şüphelinin geçmişte terör faaliyetleri ve Suriye’deki çatışmalarla ilgili diğer suçlardan hüküm giydiği belirtilen açıklamada, zanlının DEAŞ üyeleri ile dijital kanallardan iletişim kurduğu ve telefonla patlatılabilecek bir patlayıcı cihazın nasıl yapılacağına dair talimat istediğinden şüpheleniliyor.

Devlet Soruşturma ve Koruma Dairesi’nden sözcü, şüphelinin geçtiğimiz cuma günü gözaltına alındığını ifade etti https://timebalkan.com/bosna-hersekte-teror-saldirisi-planladigi-iddia-edilen-1-kisi-tutuklandi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir