G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te yüzmeye elverişli en güzel nehir ve göller – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te yüzmeye elverişli en güzel nehir ve göller

Bosna Hersek’teki savaşta kurşuna dizilen Srebrenitsalı 6 genç dualarla anıldı
Temmuz 20, 2022
Boşnak gençler FETÖ tuzağından kurtarılıyor
Temmuz 20, 2022

Bosna Hersek’te yüzmeye elverişli en güzel nehir ve göller

Kuzeydeki Strbacki Buk’tan güneydeki Kravica Şelalesi’ne, Bosna Hersek yaz aylarında serinletici ve güneşlenebileceğiniz yerler ile dolu.

Strbacki Buk

Bonjour dergisi tarafından derlenen listeye göre Strbacki Buk turistlerin her zaman tekrardan ziyaret etmek istediği yerlerden bir tanesi. Unutulmaz bir rafting deneyimi, buraya maceracı bir ruh veriyor. Nehrin uysal kısmında şelalelerde yüzülebilir, kayalardan, köprülerden atlayabilir veya nehrin zümrüt yeşili renginin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kravica Şelalesi

Hayatınızda en az bir defa görmeniz gereken yerler listelerinde sıklıkla Kravica Şelalesi’nden bahsedilir. Trebizat Nehri üzerinde kurulmuş, 120 metre genişliğinde yaklaşık 28 metre yükseklikte akan su ve onu çevreleyen yeşillik ile bu alana haklı olarak “gizli cennet” sıfatı verilmektedir. Eğlenmek için şelalenin altındaki güzel kıyılara kanoyla gidebilir ve orada yüzebilirsiniz.

Boracko Gölü

Listede ayrıca Bosna Hersek’teki en ünlü doğal dağ gölü olan Boracko Gölü de yer alıyor. Yüzmenin yanı sıra dağcılık ve doğa yürüyüşleri de göl çevresinde yapabileceğiniz rahatlatıcı aktivitelerdir.

Neretva Nehri

Neretva Nehri, zümrüt mavisi rengi ve kumsalları ile en güzel koylardan bazılarına sahip. Rakitnica Nehri ve Neretva Nehri’nin birleştiği yerde mola verebilir ardından da Neretva Nehri kanyonunda rafting macerasına katılabilirsiniz. https://timebalkan.com/bosna-hersekte-yuzmeye-elverisli-en-guzel-nehir-ve-goller/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir