Sal. Tem 16th, 2024

Bosna Hersek’teki camiye yapılan çirkin saldırı tepkiyle karşılandı

By bosnaklar Oca22,2023

Bosna Hersek’in kuzeydoğusundaki Bijeljina’da bulunan Dasnica Camisi’ne yapılan çirkin saldırı tepki topladı.

Bijeljina İslam Birliği Meclisinden yapılan açıklamada, dün gece kimliği belirsiz kişilerce camiye yönelik yapılan ve görüntüleri sosyal medyada paylaşılan çirkin hareketi şiddetle kınadıkları ifade edilerek “Yapılan uygunsuz davranışın (cami duvarına küçük abdestini yapmak) yanı sıra Müslümanlara yönelik çirkin ifadeler de kullanılmıştır.” denildi.

Söz konusu görüntünün Bijeljina polisine teslim edileceği kaydedilen açıklamada, sorumluların bir an önce bulunması ve cezalandırılması istendi.

Bijeljina İslam Birliği Meclisi Yönetim Kurulu Başkanı Emir Musli de yapılanlar karşısında sessiz kalmayacaklarını belirterek “Bu, Müslümanlara karşı yapılan ilk saldırı değil. Polisten bunu kimin yaptığını bulmasını istiyoruz.” dedi.

Bijeljina Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Gradascevic ise yapılanları izlemenin utanç verici olduğunu vurgulayarak “En acısı da bunu yapanların gençler olduğu görülüyor. Polisten kim olduklarını bulmasını bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Bu arada, Bijeljina’nın merkezinde bulunan Dasnica Camisi’nin onarım aşamasında olduğu bilgisi paylaşıldı. https://timebalkan.com/bosna-hersekteki-camiye-yapilan-cirkin-saldiri-tepkiyle-karsilandi/

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir