G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’teki göçmenlere ramazanda her gün iftar veriliyor – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’teki göçmenlere ramazanda her gün iftar veriliyor

Selçuklu Belediyesi’nden Bosnalı yetim öğrencilere araç desteği
Nisan 8, 2023
Sırp lider Dodik, Bosna Hersek’teki Sırp Cumhuriyeti’nin “devlet” olacağını söyledi
Nisan 8, 2023

Bosna Hersek’teki göçmenlere ramazanda her gün iftar veriliyor

Bosna Hersek’in kuzeybatısındaki Bihac kenti yakınlarında bulunan Lipa Göçmen Kampı’nda kalan göçmenlere ramazan vesilesiyle her gün iftar veriliyor.

Uluslararası Göç Örgütü tarafından Bihac Kızılhaçı iş birliğinde göçmen kampında kalan ve oruç tutan göçmenlere iftar hizmeti sağlandığı belirtildi.

Bihac Kızılhaçı Sekreteri Selam Midzic, göçmenlerin ihtiyaçları ve gelenekleri doğrultusunda hareket etmeye çalıştıklarını ifade ederek, “Akşam yemeklerini iftar saatinde hazırlıyoruz. Burada kalan göçmenlerden yaklaşık 200’ü oruç tutuyor. İftar hazırlamamız onları da mutlu ediyor.” dedi.

Afganistanlı Ayman da evinden uzak olsa da ramazan vesilesiyle orucunu aksatmadığını söyleyerek, “Kızılhaç görevlileri bizim için sahur da iftar da hazırlıyor. Bu bizim için büyük anlam ifade ediyor.” diye konuştu.

Bu arada, Lipa Göçmen Kampı’nda 300’den fazla göçmenin kaldığı aktarılırken, göçmen kampı içerisinde mescidin de bulunduğu bilgisi paylaşıldı. https://timebalkan.com/bosna-hersekteki-gocmenlere-ramazanda-her-gun-iftar-veriliyor/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir