G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’teki mescit ve Boşnak evlerine saldırı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’teki mescit ve Boşnak evlerine saldırı

TBMM Başkanı Kurtulmuş, IUS İstanbul Bürosu’nu ziyaret etti
Temmuz 9, 2023
Bosna Hersek’in ilk camisinin 575’inci yılında “Turhan Emin Bey Ödülleri” verildi
Temmuz 9, 2023

Bosna Hersek’teki mescit ve Boşnak evlerine saldırı

Bosna Hersek’in güneyindeki Capljina kentine bağlı Surmanci’deki mescit ve Boşnakların yaşadığı evlerin son günlerde çok sayıda saldırıya maruz kaldığı bildirildi.

Capljina İslam Meclisi Başimamı Adem Suta, Surmanci’de son günlerde birçok çirkin saldırının yaşandığını belirterek, “Öncelikle mescidin camları kırıldı, daha sonra mescidin camları ve kapısı hava tabancasıyla vuruldu.” dedi.

Saldırganların çirkin eylemlerine devam ettiğini vurgulayan Suta, “En kötüsü de cenaze namazının kılındığı esnada ölünün konulduğu taşın bulunduğu alana ölü kertenkele atıldı. Boşnaklara bir tür mesaj vermek istediler.” diye konuştu.

Suta, Boşnakların yaşadığı evlerin de camlarının kırıldığını söyleyerek, “İbadethane ve evlere yapılan bu saldırılar bizim inancımıza ve ulusal kimliğimize yapılmıştır. Polis, saldırıları yapanları araştırıyor.” ifadelerini kullandı. https://timebalkan.com/bosna-hersekteki-mescit-ve-bosnak-evlerine-saldiri/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir