G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’teki Paljenik Zirvesi’nden Mehmetçik’e destek – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’teki Paljenik Zirvesi’nden Mehmetçik’e destek

Srebrenitsa annelerinden Diyarbakır annelerine destek
Ekim 15, 2019
Bosna Hersek’teki Türk birliğinde Mehmetçik için dua
Ekim 16, 2019

Bosna Hersek’teki Paljenik Zirvesi’nden Mehmetçik’e destek

Bosna Hersek’teki Vlasic Dağı’nın 1943 metre rakımlı Paljenik Zirvesi’ne tırmanan grup, zirvede Türk bayrağı açarak Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajı verdi.

Aralarında Saraybosna, Zenica ve Doboj şehirlerinden dağcıların bulunduğu grup, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı‘na destek verdi.

Bosna Hersek Dostluk Köprüsü ve “Ze-Explorer” Dağcılık Kulübü üyelerinden oluşan grup, Vlasic Dağı’nın bin 943 metre rakımlı en yüksek noktası konumundaki Paljenik Zirvesi’nden gönderdikleri mesajda, terörle mücadelesinde her daim Türkiye’nin yanında olduklarını vurguladı.

Grup, Türk bayrağının yanında bağımsız Bosna Hersek’in ilk bayrağı olan zambaklı bayrağı da açarak dostluk ve kardeşlik mesajı gönderdi.

Vlasic Dağı ve Paljenik Zirvesi, özellikle 1992-1995 yıllarındaki Bosna Savaşı sırasında Boşnak askerlerin büyük zaferler kazandığı noktalardan biri olarak biliniyor.

AA https://timebalkan.com/bosna-hersekteki-paljenik-zirvesinden-mehmetcike-destek/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir