G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’ten Bursa’ya İşbirliği Adımı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’ten Bursa’ya İşbirliği Adımı

A Para yayın hayatına başladı
Eylül 17, 2018
‘Saraybosna Helal Fuarı’ kapılarını ilk kez açmaya hazırlanıyor
Eylül 21, 2018

Bosna Hersek’ten Bursa’ya İşbirliği Adımı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı ziyaret eden Bosna Hersekli iş insanları, teknik ve kültürel gezi gerçekleştirdikleri kentle, ticari ilişkileri daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ULUTEK Teknoloji Gelişim Bölgesi’nde çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bosna Hersek’ten gelen iş insanları ile Büyükşehir Belediyesi Başkanlık makamında görüştü. Konuklarına Bursa’yı tanıtarak, kentle ilgili sorularını cevaplayan Aktaş, Büyükşehir Belediyesi’nin şehre değer katan çalışmalarından da örnekler verdi. Başkan Aktaş, farklı kültürlerin bir arada bulunduğu Bursa’da, Balkan ülkelerinden çok sayıda vatandaşın yaşadığını belirterek, “Bosna Hersek denince Türkiye’de insanların gönlünde ılık ılık rüzgârlar esiyor. Neredeyse her Türk Bosna’yı görmek istiyor” diyerek, Balkanları görüp Bursa’ya gelenlerin bu noktada gönül elçisi olduğunu ifade etti.

BALKAN ŞEHRİ BURSA

Bursa’nın Balkanlar için değerli olduğunu dile getiren Başkan Aktaş, “Bursa, bir Balkan şehridir. Makedonya, Kosova ve Balkan ülkelerinden gelerek Bursa’da yaşayan çok vatandaşımız var. Bursa ve Saraybosna da birbirine benzetiliyor. 130 yıl Osmanlı’ya başkentlik yapmış, çok sayıda eserin bulunduğu, özellikli bir şehir olan Bursa, UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde… Sanayisi, otomotivi ve tekstiliyle katma değeri yüksek bir şehir olan Bursa, tarihi ve kültürünün yanı sıra Uludağ gibi değerleriyle de yüzünü turizme döndü. Tarım kimliğiyle de dikkati çeken Bursa’nın aynı zamanda çok renkli bir sosyokültürel yapısı var” diye konuştu.

Başkan Aktaş, Bosna Hersek Federasyonu Ticaret Odası Temsilcisi Enisa Kadiç’e Bursa İpeği’nden el emeği tablo hediye etti. Bursa’da bulunmaktan dolayı mutlu olduklarını anlatan Kadiç de Bosna Hersek’teki teknolojik ve ticari potansiyeli anlatarak, işbirliğini geliştirmek istediklerini belirtti. ULUTEK’te incelemelerde bulunarak iş insanlarıyla bir araya gelen Bosna Hersek Ticaret Odası’na bağlı 29 firmanın temsilcileri, Bursa’da kültürel bir gezi de yapma şansı buldu. Bosna heyeti, Bursa’yı çok beğendiklerini sözlerine ekledi.

Kadınların mutfaktaki yol arkadaşı olma misyonu ile yola çıkan Emsan; hayatları kolaylaştıracak yeni inovatif ürününü 13- 16 Eylül arasında düzenlenen ZUCHEX Fuarı’nda ilk kez sergiledi.

Türkiye’nin ilk ömür boyu garanti veren 193 parçadan oluşan evlilik paketi;Emsan tarafından züccaciye ve ev eşyaları sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren ZUCHEX Fuarı’nda tüketiciye sunuldu. Paketin içerisinde yer alan 12 kişilik çıkmaz desenli yemek takımı, kadınların mutfakta yaşadığı en büyük sorunlarından olan “makineye girememe” problemini ortadan kaldırmak için yeni bir teknoloji kullanılarak dört farklı desende tasarlandı. “Ömürlük” olarak lanse edilen paketteki 12 kişilik yemek takımına, 12 kişilik kahvaltı ve çatal bıçak takımına, 17 parçalık çelik çeyiz setine Emsan tarafından ömür boyu garanti verildi.

Fuara katılan Emsan Genel Müdür Yardımcısı Arif Yıldırım “1973 yılından beri faaliyette olan Emsan’ı annelerden sonra gençlerin de markası yapmak için marka stratejimizi, konumlandırmamızı ve hedeflerimizi yenileyerek mutfaklarda kullanışlı ve pratik çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bu doğrultuda yeni bir teknoloji kullanarak hazırladığımız “Ömür Boyu Garantili Evlilik Paketini” bu fuarda ilk kez sergiliyoruz. Paketin en önemli ürünü “Çıkmaz Desenli Tabaklar” dan oluşan 12 kişilik yemek takımı.Takımda yer alan tabakların desenleri bulaşık makinesinde yıkansa dahi çıkmazken diğer tüm çelik parçalara da ömür boyu garanti veriyoruz. Marka olarak Türkiye ‘de ilk kez ömür boyu garanti verebilen bir çeyiz paketini ve çıkmaz desenli tabakları tüketiciler ile buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kaynak : http://timebalkan.com/bosna-hersekten-bursaya-isbirligi-adimi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir