G-5HQRNHEWSG Bosna Sancak Derneği’nden Adana Bosna Derneğine Ziyaret – Bosnaklar1.com

Bosna Sancak Derneği’nden Adana Bosna Derneğine Ziyaret

Bosna Hersek Türk mirasıdır
Şubat 20, 2018
İphone’u olanlar dikkat! Bugün yayınlandı
Şubat 20, 2018

Bosna Sancak Derneği’nden Adana Bosna Derneğine Ziyaret

İzmir Bosna Sancak Derneği Kadın Kolları Adana Bosna Kardeşlik Derneği’ne hafta sonu yaptığı ziyarette Adana’nın tarihi ve kültürel yerlerini gezerek Adana’da yaşayan Boşnak hemşerileri ile Dolu dolu iki gün geçirdiler.

Adana Bosna Dernek Başkanı Kasım Gül ‘Bu ziyaretten çok memnun olduklarını dile getirerek kardeşlik ve akrabalık ilişkilerinin vurgu yaptı.’

İki gün süren gezide Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan makamında ziyaret edildi ve Boşnaklara verdikleri desteklerden ötürü teşekkürlerini sundular. Alija İzzetbegoviç’in adının verildiği okul ziyaret edildi, Sinema Müzesi ve birçok tarihi mekânlar ziyaret edildi. İki dernek arasında bundan sonra daha sık görüşülmesi ve birlikte bazı projeleri hayata geçirme konusunda mutabık kalındı.

Adana Bosna Derneği Kadın Kolları üyeleri duygularını şöyle dile getirdi;

‘İki gün boyunca ilimizdeki Boşnaklar ve İzmir den gelen Boşnak misafirlerimizle bir araya gelerek kardeşlik ve akrabalık çerçevesinde birbirimizle tanışma ve kaynaşma fırsatı bularak Boşnaklar için Çok önemli olan Devlet adamı, Bilge adam Aliya İzzetbegoviç ismini taşıyan okul, cadde ve anıtlar ile Adana’nın Kültür, tarih ve Doğal Güzelliklerini gezdik, Kurum Ziyaretlerinde bulunduk. Dernekte yaptığımız toplantıda faaliyetlerimiz, gelecek için planlarımız ve projelerimiz hakkında önemli bilgi alışverişinde bulunduk.’ Dediler.

Adana Bosna Dernek Başkanı Kasım Gül ‘İzmirli Boşnak kardeşlerimizi aramızda görmekten çok memnun oldum. Adana’ya gelenlerin tamamı sanki uzun zamandır özlemle hasretle beklediğimiz akrabalarımız gibiydi. Hepsi Boşnakların ortak özelliği olan Sıcak, Güler yüzlü, Samimi, Hoşsohbet ve esprili insanlar, unutulmaz iki gün yaşadık temennim daha sık biraya geliriz.’ dedi.

İzmir Bosna Sancak Derneği Kadın Kolları Üyeleri duygularını şöyle ifade ettiler;

‘İzmir Bosna Sancak Derneği kadın kolları üyeleri olarak 16-17 Şubat Adana Bosna Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ne yaptığımız dayanışma ziyaretinde başta Adana Dernek Başkanı Kasım Gül olmak üzere yönetim kurulu ve kadın kolları üyelerine; güler yüzlü karşılamanız, samimiyetiniz, içten yaklaşımınız ve misafirperverliğin en yücesini bizlere yaşattığınız için siz dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca unutulmaz gezimize ve birlik, beraberlik ile dayanışmamıza vesile olan İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanımız Abdullah Gül’e teşekkür ediyoruz.’ Dediler.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah GÜL; ‘Ziyaretlerinde Adanalı Boşnak kardeşlerimizi tanımak ve onlarla beraber olmaktan çok memnun oldum. Aramızdaki kardeşlik akrabalık bağlarımızın gelişmesi yönünde önemli ve verimli bir ziyaret oldu ayıca Adana‘yı tanıma ve bilgi sahibi olma fırsatı bulduk. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ve Karaisalı Belediye Başkanı Saadettin Aslan’a özel teşekkür etmek istiyorum. Biz Boşnaklar için büyük önemi olan Alija İzzetbegoviç’in adını Adana’nın birçok yerinde gördük ve çok mutlu olduk. Boşnak dernekleri arasında bunun gibi ziyaretlerin daha sık ve fazla olması gerektiğini düşünüyorum, bu ziyareti biz Kardeş dernek Adana İle başlattık. Adana da bizleri evimizde gibi hissettiren Adana Dernek Başkanımız Kasım Gül ve Yönetim Kuruluna ve Kadın Kolları’na çok teşekkür ediyorum bizlerde kendilerini İzmir’e bekliyoruz.’ Dedi.

İki Boşnak Derneği arasında yapılan görüşmelerde ortak projeler üretilmesi konusunda çalışmaların yapılması kararlaştırıldı ve İki dernek bir birlerine hediyeler verdi.

Kaynak : Egede Sentez

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir