G-5HQRNHEWSG Bosna’da Sefik Dzaferovic’ten ilk açıklama! – Bosnaklar1.com

Bosna’da Sefik Dzaferovic’ten ilk açıklama!

Rumeli-Balkan Kültür Buluşması 09-15 Ekim 2018 Tarihlerinde Beylikdüzünde Yapılacaktır.
Ekim 7, 2018
Türkiye – Bosna-Hersek maçı TRT1’de
Ekim 8, 2018

Bosna’da Sefik Dzaferovic’ten ilk açıklama!

Bosna Hersek’teki SDA’nın adayı Dzaferovic, seçimi kazandığını bildirdi. Dzeferovic, sandığa giden herkese teşekkür etti.

Bosna Hersek’teki Demokratik Eylem Partisinin (SDA) Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak üyeliği adayı Sefik Dzaferovic seçimi kazandığını açıkladı.

Ülkedeki en büyük Boşnak partisi konumundaki SDA’nın adayı Dzaferovic, başkent Saraybosna’daki parti genel merkezinde yaptığı açıklamada, seçim zaferini duyurdu.

Sandığa giden herkese teşekkür eden Dzaferovic, “Şu anda elimizdeki sonuçlara göre konseyin yeni Boşnak üyesi benim.” ifadelerini kullandı.

SDA Genel Başkanı ve Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic de seçimlerde elde ettikleri zaferi “muhteşem” olarak nitelendirerek, “SDA her zamanki gibi en güçlü siyasi parti oldu.” dedi.

Dzaferovic’in zaferini ilan etmesinin ardından parti genel merkezinde havai fişekli kutlama yapıldı.

Boşnak, Hırvat ve Sırp üyelerden oluşan Devlet Başkanlığı Konseyi üyeliği için 6 Boşnak, 5 Hırvat ve 4 Sırp aday yarışmıştı.

Kaynak : https://www.yeniakit.com.tr/haber/iraktaki-patlamalarda-4-kisi-hayatini-kaybetti-527077.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir