Per. Tem 18th, 2024

Boşnak Belediye Başkanından Kudüs tepkisi: Bu eylemler bana, halkımıza yönelik terörü hatırlatıyor

By bosnaklar May11,2021

Saraybosna Belediye Başkanı ve Avrupa Halk Birliği Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Hadzibajric (Hacibayriç), Siyonistlerin Filistinlilere yönelik saldırılarına tepki göstererek “Bu tür eylemler bana, içimize derin bir şekilde kazınmış anıları, ülkemize ve halkımıza yönelik saldırılar ile terörü hatırlatıyor.” dedi.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’nın Eski Şehir (Stari Grad) Belediye Başkanı ve yeni kurulan Avrupa Halk Birliği (NES) Partisi’nin Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Hadzibajric (Hacibayriç) işgalci İsrail polisinin Mescid-i Aksa’da Filistinli Müslümanlara yönelik saldırılarına sert tepki gösterdi.

“ÜLKEMİZE YÖNELİK SALDIRILARI HATIRLATIYOR”

Hadzibajric, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “El Aksa Camii’ndeki Müslümanlara yönelik şiddet, Kudüs’ün eski şehir dışındaki göstericilere yönelik saldırılar ve bu mübarek ayda İsrail’in masum Filistin halkı üzerinde uyguladığı teröre dair bilgiler, bir insan ve bir mümin olarak beni derinden etkiledi. Bu tür eylemler bana, içimize derin bir şekilde kazınmış anıları, ülkemize ve halkımıza yönelik saldırılar ile terörü hatırlatıyor.” dedi.

“FİLİSTİN’İ VE ONLARIN MÜCADELESİNİ ÇOK İYİ ANLIYORUM”

Bosna Hersek’te de 1992-1995 yıllarında camilerin yıkıldığını, Müslüman halkın saldırılara maruz kaldığını anımsatan Hadzibajric, “Halk olarak bizi de yok etmek istediler. Bu nedenle Filistin’i, onların korkularını ve mücadelesini diğer insanlara kıyasla daha iyi anlayabiliyoruz. İsrail’in bu insanlık dışı, medeni olmayan eylemlerini kınıyor, Filistinli kardeşlerime onlarla dayanışma içinde olduğumuzu ve saygılarımı ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı. https://www.dirilispostasi.com/haber/7073282/bosnak-belediye-baskanindan-kudus-tepkisi-bu-eylemler-bana-halkimiza-yonelik-teroru-hatirlatiyor

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir