G-5HQRNHEWSG Boşnak Haber Sitemiz Yakamoz Voleybol Akademi Kulübünü Ziyaret Etti. ÖZEL RÖPORTAJ – Bosnaklar1.com

Boşnak Haber Sitemiz Yakamoz Voleybol Akademi Kulübünü Ziyaret Etti. ÖZEL RÖPORTAJ

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz Saraybosna’da
Ekim 22, 2017
Bosna-Hersek’te Müzik Üzerine Bir Seçki: “Bosna Ezgileri”
Ekim 23, 2017

Boşnak Haber Sitemiz Yakamoz Voleybol Akademi Kulübünü Ziyaret Etti. ÖZEL RÖPORTAJ

Boşnak Haber Sitemiz www.bosnaklar1.com Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Sedat RAMOĞLU Bugün 22.10.2017 günü Yakamoz Voleybol Akademi Kulübünü Ziyaret Etti. Yakamoz Voleybol Akademi Kulübü Boşnak hemşehrimiz tarafından kurulan bir spor kulübüdür.

Sitemizin Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Sedat RAMOĞLU  Yakamoz Voleybol Akademi Kulübü Profesyonel Antrenörler ve sorumluları Adnan DEMİR  ve Mücahit ÇAVDAR ile bir araya gelerek özel bir röportaj gerçekleştirdik. Yeni kurulmuş olan bu güzel voleybol kulübünde çok güzel bir şekilde karşılandık ve ağırlandık. İsterseniz kulüp kurucularıyla yaptığımız özel röportajın ayrıntılarına geçelim ve tanıyalım.

Kulüp Kurucularından Boşnak Hemşehrimiz Adnan DEMİR  ile yaptığımız ilk röportajımız

  1. Adnan bey kendinizi tanıtır mısınız?

1983 yılında İstanbul Kartal’da dünyaya geldim. 1995 yılında voleybola Fenerbahçe’de başladım. 1998  yılında Marmara Kolejine geçtim.Orada  A Takıma kadar yükseldim.Daha sonra 2003 yılında  Tekel Spor Kulübüne transfer oldum. Tekel Spor Kulübü Kaptanı olarak 2006 yılına kadar Tekelde oynadım.Tekel de 3.ligden 2.lige çıkardık. 2008 yılında Askerliğimi Hava Kuvvetleri voleybol takımı 2.ligde mücadele eden İzmir Hava Gücü Voleybol takımında oynayarak Askerliğimi tamamladım. 2010 yılında 2.lig Haydarpaşa Spor Kulübüne transfer oldum. Bir yıl oynadıktan sonra Profesyonel voleybol yaşantıma son verdim.2017 yılında da şuan Galatasaray voleybol takımı altyapısı hocamız Mücahit ÇAVDAR arkadaşımla Yakamoz Voleybol Akademi Kulübünü Kurduk.

2. Kurmuş Olduğunuz Kulüp Hakkında Bilgi Verebilir misiniz?

Voleybol Kulübümüzün Kurulma Amacı Türk voleyboluna oyuncu yetiştirmek,özellikle spor konusunda ve diğer birçok alanda yetenekli olan Boşnak kardeşlerimizi voleybol sporu ile buluşturmak ve onları Türk voleybolu başarılı birer sporcu olarak kazandırmak istiyoruz.

3. Spor Dışında Başka bir uğraşınız var mı? ( İş ve ya Sosyal aktivite olarak )

Sivil Toplum Kuruluşlarıyla beraber Bosna Hersek’te çeşitli yardım faaliyetlerinde aktif olarak görev alıyorum.

4. Siz Boşnak Kökenli olarak Dünya’nın gözü önünde Avrupa’nın sessiz kaldığı Srebrenica soykırım anmalarına katıldınız ve oradaki duyguları alabilir miyiz?

Çok duygusal anlar yaşadım. Öncelikle bizim buradaki Türkiye’deki ve Avrupa’daki Boşnak Kardeşlerimizin en az bir kez oraya ziyaret etmelerini öneriyorum. Savaşın boyutlarını nedenli acımasız olduğunu üzülerek gördüm. Oradaki yaşayan Müslüman halkın çaresiz bakışları ve duruşları beni çok etkiledi. Hala daha savaşın etkilerinin devam ettiğini yüzlerine bakarak o duyguyu ve savaşın acımasızlığını anlayabiliyorsunuz.

5. Kulübünüze katılmak isteyen sporculara neler söylemek istersiniz?

Bir an evvel zaman kaybetmeden bize ulaşmalarını istiyorum.Sosyal Medya ( Facebook,Twitter ve İnstagram) ve Telefonlarımız  yoluyla bizlere ulaşabilirler. Başarılı ve disiplinli hayat sürdürebilmeleri için spora çok önemli katkısı olduğunu düşünüyorum. Kulübümüzün Milli Antrenör gözetiminde çalışmalarına devam etmektedir. Şuanda Pendik Kurtköy Çamlık Tesislerinde Hafta sonu 16.00 ile 18.00 arasında çalışmalarımız yapılmaktadır.

6. Adnan Bey bosnaklar1.com sitemiz hakkında düşünceleriniz nelerdir?

bosnaklar1.com Türkiye’de yaşayan Boşnakların birlik ve beraberlik açısından bir yeri olduğunu düşünüyorum.Özellikle günümüzde sosyal medyanın revaşta olduğu dönemde biz Boşnaklarında bu sosyal medya oluşumunda birlik gösterebilmemiz adına çok güzel bir oluşum.Bu çalışmalarından dolayı Genel Yayın Yönetmeniniz Eyüp Sedat RAMOĞLU’na başarılar dilerim.

Kulüp Antrenörlerimizden Milli Antrenörümüz Mücahit ÇAVDAR ile yaptığımız röportajımız

  1. Mücahit bey kendinizi tanıtır mısınız?

1984 İstanbul doğumlu aslen Çankırılıyım 1995 yılında voleybola başladım.Büyük bir sevgiyle devam ettim. 2000 yılında profesyonel oldum. Fenerbahçe’de oynadım başladım ve Marmara Koleji A Takım sonrasında Anadolu Kulüplerinde oynadım.2010 yılında resmi antrenörlüğe başladım.Küçük takımlar altyapılarda çeşitli görevler aldım. Es-Spor,Vakıfbank ve Galatasaray Milli kademelerde bulundum ve Balkan şampiyonalarında

2. Kurmuş Olduğunuz Kulüp Hakkında bilgi verebilir misiniz?

Biz Adnan hocayla küçüklüğümüz ve çocukluğumuzdan beri tanışırız. O zamanlar dan beridir bir hedefimiz vardı İcraata geçirmemiz 2017 yılında nasip oldu ve kulübümüzü kurduk. Kendi imkanlarımızla kurduğumuz ve bir aile kulübüdür. Ülke sporuna voleybolcu yetiştirmek katkı sağlayabilecek sporcuları buluşturuyoruz. Ve iyi bir gelecek nesil doğrultusunda çalışmalarımız devam ediyor.

3. Spor Dışında başka bir uğraşınız var mı? ( İş ve ya Aktivite )

Yüzmeyi severim,sinemaya gitmeyi çok severim ve orman gezilerine giderim.

4. Boşnak çocukların ve gençlerin spora karşı ilgisini nasıl görüyorsunuz?

Boşnak halkının Türk Sporundaki öneminin ve katkılarının  olduğunu düşünüyorum. Öncelikle  olarak bizim kulübümüzün ve bizim hedefi tüm Boşnak çocuklarının voleybolla tanışmalarına vesile olmak ve onları Türk voleyboluna başarılı voleybolcular yetiştirmek özellikle Pendik Boşnakların nüfusu fazla olduğu kesimden çocukların kulübümüze ulaşmalarını bekliyoruz. Sosyal Medya ( Facebook,Twitter ve İnstagram ) ve ya Telefonlarımızdan ulaşabilirler.

Özel Röportaj Eyüp Sedat RAMOĞLU- Adnan DEMİR- Mücahit ÇAVDAR

Yakamoz Voleybol Akademi Sosyal Medya Hesaplarını Takip Edebilirsiniz

 

Facebook : facebook.com/yakamozvoleybolakademi

İnstagram : yakamozvoleybolakademi

İletişim: 0534 478 83 40

 

 

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir