G-5HQRNHEWSG Boşnak heyet Meram’da – Bosnaklar1.com
Saraybosna’da Filistin’e destek mitingi
Aralık 17, 2017
Boşnak Camiasında Ezberleri Bozan Başkan Yeniden Aday
Aralık 20, 2017

Boşnak heyet Meram’da

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’nun daveti üzerine Konya’ya gelen Bosna Hersek’in Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejubovic ve Meclis Başkanı Senad Kovacevic ile meclis üyelerinden oluşan heyet Başkan Toru’yu ziyaret etti. Kardeş Boşnak heyeti Konya’da misafir etmekten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Toru, “Bosna Hersek ile Türkiye arasında tarihi ve kültürel bağ var. İki ülke arasındaki bu gönül bağı ilelebet devam edecek” dedi.

Hz. Mevlâna’nın 744. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri’ne katılmak üzere ülkemize gelen Meram Belediyesi’nin kardeş belediyesi Bosna Hersek’in Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejubovic, Meclis Başkanı Senad Kovacevic ve meclis üyelerinden oluşan heyet Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’yu makamında ziyaret etti.
“BOŞNAK HALKININ SELAMLARINI GETİRDİK”
Konya’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Hadzici Belediye Başkanı Hamdo Ejubovic, “Boşnak halkının selamlarını getirdik. Bizler Mevlana’nın ‘Gel’ çağrısına uyduğumuz için kendimizi çok mesut hissediyoruz. Gösterdiğiniz misafirperverlikten dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“İKİ ÜLKE ARASINDA GÖNÜL BAĞI VAR”
Ülkemizin Bosna Hersek’le tarihi ve kültürel bağları olduğuna dikkat çeken Başkan Toru da, “Türkiye ile Bosna Hersek arasındaki bu kardeşlik bağları birbirinden ayrılmaz ve kopmaz bir şekildedir. Sizleri sevgi ve hoşgörü şehri Konya’mızda ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İki ülke arasındaki gönül bağı ilelebet devam edecek” diye konuştu.
“2019 SEÇİMLERİ TÜM COĞRAFYAMIZI İLGİLENDİRİYOR”
2019’da yapılacak seçimlerin önemine de değinen Toru, “Bu seçimleri başarılı bir şekilde Türkiye’nin atlatması gerekiyor. Bu seçimleri sadece ülkemizin seçimleri olarak görmüyoruz; Türkiye ile birlikte Ortadoğu’nun, Balkanlar’ın, Kafkaslar’ın hepsinin seçimi olacak. Tüm İslam coğrafyası şunu çok iyi biliyor ki; Türkiye son kale. Türkiye’nin kaybetmesi demek tüm İslam coğrafyasının kaybetmesi demektir” ifadelerini kullandı. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, günün anısına Başkan Ejubovic ve diğer misafirlere çeşitli hediyeler takdim etti. Boşnak Başkan da Başkan Toru’ya el dokuması kilim hediye etti.
Meram Belediyesi’nin önemli yatırım alanlarında incelemelerde bulunan Boşnak heyet, Konya ve Karaman’daki gezilerinin ardından çarşamba günü şehrimizden ayrılacak.

Kaynak : http://www.meram.bel.tr/tr/icerik/23/3948/bosnak-heyet-meramda.aspx


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir