G-5HQRNHEWSG Boşnak kick boksçu Haris Biber: Recep Tayyip Erdoğan’ı tüm Müslümanların lideri olarak görüyorum – Bosnaklar1.com

Boşnak kick boksçu Haris Biber: Recep Tayyip Erdoğan’ı tüm Müslümanların lideri olarak görüyorum

Melisa Uzunarslan’dan melankolik bir sonbahar şarkısı
Kasım 5, 2021
Balkanlar’ın Sevilen Sanatçısı Havva Karakaş El Açması Pırasalı Boşnak Böreği Yaptı
Kasım 6, 2021

Boşnak kick boksçu Haris Biber: Recep Tayyip Erdoğan’ı tüm Müslümanların lideri olarak görüyorum

24 yaşındaki Haris Biber, Bosna Hersek’in son dönemde yetiştirdiği en yetenekli kick boksçuların başında geliyor. Bosna Hersek ve Balkan şampiyonlukları bulunan “Brko” lakaplı Biber, ağustos ayında ilk WFL maçına da çıkma başarısı gösterdi.

Dünya şampiyonu Jay Overmeer’e karşı oldukça üstün bir maç çıkaran Biber, dudağının yarılmasının ardından hakemin maçı sonlandırılması sonucu ringden mağlup ayrıldı.

Biber, kariyerindeki 24 maçın 19’unda ringden galip ayrılmayı başardı.

Avrupa’nın en iyi kick boks kulüplerinden Hemmers Gym’den teklif alan Biber, yakın zamanda Hollanda’ya gitmeye hazırlanıyor.

Biber, BalkanNews’e verdiği röportajda, kick boksa nasıl başladığını, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu sevgiden de söz etti.

Maçlarına da “Plevne Marşı” eşliğinde çıkan Biber, kick boksa tesadüfen, mahallelerinde bir okul olduğunu duymasının ardından başladığını belirterek, “Gaziya Gym, benim hayatımı değiştirdi. Oradaki hocalarım beni yetiştirdi. Doğru yolu bulmama yardımcı oldu.” dedi.

“Kick boks benim hayatım oldu.” diyen Biber, profesyonel kariyerini sonlandırdıktan sonra da bu spora hevesli gençlere yardımcı olmak istediğini dile getirdi.

Boşnak ve Müslüman tarihi ile de yakından ilgilendiğini söyleyen Biber, “Zor zamanlardan geçen Müslümanlar, kendilerine bir lider bulamıyorlar. Ben lider olarak sadece Sayın Erdoğan’ı görüyorum. Kendi ifadelerimle ben onu “Tüm Müslümanların Halifesi” olarak da nitelendiriyorum. Keşke onun gibi daha fazla insan olsa. Bizim burada bir laf var: Halkın Adamı. Gençlere, yaşlılara ve ihtiyaç sahiplerine yardım eden bir insan. Erdoğan herkesin, özellikle de bizim siyasetçilerimizin örnek alması gereken biri.” dedi.

Dinin kendisi için her şeyin anlamı olduğunu vurgulayan Biber, “Din olmadan hiç kimseyim. Tüm hayatım boşa yaşanmış olurdu. Din, insanı insan yapıyor.” İfadelerini kullandı. https://timebalkan.com/bosnak-kick-bokscu-haris-biber-erdogani-tum-muslumanlarin-lideri-olarak-goruyorum/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir