G-5HQRNHEWSG Boşnak Liderden İsrail’e kınama – Bosnaklar1.com
Türkiye’nin En Yetenekli Boşnak Modacısı
Mart 30, 2018
Türk iş dünyası Bosna Hersek’in geleceğine güveniyor!
Nisan 1, 2018

Boşnak Liderden İsrail’e kınama

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzetbegovic, “Filistinli silahsız sivillere yönelik gereksiz ve ölçüsüz saldırıları şiddetle kınıyorum” dedi.

İzetbegovic yaptığı yazılı açıklamada, Gazze Şeridi’nin uzun yıllar süren ağır ekonomik yaptırımlar ve yerle bir olan altyapısı nedeniyle yıkılmak üzere olduğuna dikkati çekerek “Gazzeliler, elektrik enerjisini günde yalnızca dört saat kullanabiliyor. Nüfusun büyük bir kısmının içme suyu bile yokken, yüzde 70’e yakını ise günlük geçimini 2 dolardan az bir parayla sağlıyor” değerlendirmesinde bulundu.

Filistinli sivillere yönelik İsrail saldırılarının engellenmesi için başta Birleşmiş Milletler (BM) ve Avrupa Birliği (AB) olmak üzere uluslararası topluma çağrıda bulunan İzetbegovic, “İsrail’in, içinde bulundukları zor şartlara dikkat çekmek amacıyla sessiz protesto düzenleyen Filistinli silahsız sivillere yönelik gereksiz ve ölçüsüz saldırılarını şiddetle kınıyorum” ifadelerine yer verdi.

İsrail ablukası altındaki Gazze Şeridi’nin İsrail sınırında dün düzenlenen “Filistin Toprak Günü” gösterilerine İsrail askerlerinin gerçek mermiyle müdahale etmesi sonucu en az 15 Filistinli şehit edilmiş, yüzlerce Filistinli yaralanmıştı.

Kaynak : http://www.trthaber.com/haber/dunya/izetbegovicten-israile-kinama-358222.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir