Cts. Tem 13th, 2024

Boşnak oyunculardan Pjanic ve Dzeko’dan Bosna’nın Rusya ile ‘dostluk maçı’ yapma kararına tepki

By bosnaklar Eyl10,2022

Bosna Hersek Milli Takımı’nın Rusya’yla Kasım ayında bir ‘dostluk maçı’ oynamasının planlanması, Balkan ülkesinin en yüksek profilli iki oyuncusu Edin Dzeko ve Miralem Pjanic’in tepkisini çekti.
Bosna Hersek ve Rusya A milli futbol takımları arasındaki karşılaşmanın Katar’da gerçekleştirilecek 2022 Dünya Kupası başlamadan bir gün önce, 19 Kasım’da Rusya’nın St. Petersburg kentinde oynanması planlanıyor. Bosna Futbol Birliği’nin karşılaşmayı cuma günü resmi sitesinde duyurmasından kısa süre sonra Pjanic tepkisini dile getirdi.

Bosna medyasının aktardığına göre Pjanic, “Bu iyi bir karar değil. Diyecek söz bulamıyorum” dedi. Barcelona, Inter, Beşiktaş gibi takımlarda oynayan ve milli formayı 107 kez giyen Pjanic, “Futbol Birliği bu konudaki hislerimi iyi biliyor” diye devam etti.

Milli takımın kaptanı Dzeko da, “Bu maçın oynanmasına karşıyım. Ben hep barıştan tarafım” dedi. Inter’de oynayan forvet, “Benim duruşum açık. İnsanlar acı çekerken bu maçta oynamak o duruşa uygun değil” ifadelerini kullandı.

Başkent Saraybosna’nın Belediye Başkanı Benjamina Karic de, “En uzun süre kuşatma altında kalan şehir Saraybosna ve onun Belediye Başkanı olarak ben, alınan bu kararı kınıyoruz” dedi.

FIFA ve UEFA, Rusya’nın tüm milli ve kulüp takımlarının Ukrayna’nın işgali nedeniyle uluslararası turnuvalara katılmasına yasak getirmişti.

Kaynak : https://abcgazetesi.com/bosnanin-rusya-ile-dostluk-maci-yapma-kararina-tepki-444298

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir