Sal. Tem 16th, 2024

Boşnak Partisi’nin yeni lideri Ervin İbrahimoviç

By bosnaklar Haz17,2021

Karadağ Boşnak Partisi’nin Pazar günü Rojaye’de gerçekleştirilen kongresinde parti başkanlığına Ervin İbrahimoviç seçildi.

Kongrenin başlangıcında Karadağ ve Avrupa Birliği Milli Marşı dinlendikten sonra, uzun yıllar Boşnak Partisi’nin başkanı olan ve 9 Mart’ta hayatını kaybeden Rafet Husovic ve iki kongrenin arasında hayatını kaybeden Boşnak Partisi üyeleri için Fatiha okundu. Epidemiyolojik durumdan dolayı kongreye katılanların sayısı sınırlı tutuldu.

AKP temsilcisi Erol Kavuncu ile Sırbistan ve Karadağ Konrad Adaneuer Fondu’nun müdürü Norbert Beckmann-Dierkes kongreye katılan delegeleri selamladılar. Karadağ İslam Birliği Başkanı Rifat Fejzic ve Karadağ’daki Türkiye Büyükelçisi Songül Ozan kongrenin misafirleri arasındaydı.

Kongrenin düzenlenmesi vesilesiyle Avrupa Halk Partisi Başkanı Donald Tusk, AK Parti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karadağ Sosyalistleri Demokratik Partisi Başkanı Milo Djuknovic, Sosyal Demokrat Partisi Başkanı Ivan Brajoviç, Hırvat Sivil Girişimi Partisi Başkanı Adrijan Vuksanovic, Sırbistan Sosyalist Demokrasi Partisi Başkanı Rasim Ljajic telegram gönderdiler.

Kongre konuşmasında Ibrahimovic, 15 senedir her zaman prensiplerini çıkarlarının önüne koyduğunu, 2006’dan beri bir sürü şeyin değiştiğini ve bu sebepten dolayı halkın desteği ile senelerdir Karadağ’da pozisyonlarını koruduklarını ve gelecekte de koruyacaklarını belirtti.

Boşnak Partisi, Karadağ’da Boşnakların kimlik ve dinlerinin korunması yönünde siyaset yürütüyor. http://www.dailyummah.com/?p=3562

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir