G-5HQRNHEWSG Boşnak ve Balkan dernekleri harekete geçti – Bosnaklar1.com

Boşnak ve Balkan dernekleri harekete geçti

Rasim Ozan Kütahyalı’nın pornografik sözlerine Saffet Sancaklı’dan ağır yanıt!
Kasım 20, 2017
SON DAKİKA : Beyaz Futbol Ekibinden Ahmet Çakar’dan Boşnak kardeşlerimden Rasim Ozan adına özür diliyorum.
Kasım 20, 2017

Boşnak ve Balkan dernekleri harekete geçti

Rasim Ozan Kütahyalı’nın “Kusturmalı Boşnak Saksosu” şeklindeki ırkçı ve belden aşağı sözlerine karşı Boşnak ve Balkan dernekleri harekete geçti.

Gökçekler’in sahibi olduğu Beyaz TV’de yayınlanan “Beyaz Futbol” programında, dün gece Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı kendisine yapılan şakayı “Kusturmalı Boşnak Saksosu” diyerek niteledi. Kütahyalı’nın ırkçı ve belden aşağı sözlerine tepkiler devam ediyor.

Balkan ve Boşnak dernekleri de konuyla ilgili açıklama yaptı. 13 derneğin “Ortak kamuoyu duyurusudur!” diyerek yaptığı açıklamada, “Kütahyalı’nın sarf ettiği bu sözler, kelimenin tam anlamıyla, belden aşağı, terbiyesizce, dini ve milli geleneklerimize uymayan sözcükler olmasının yanında, aynı zamanda ırkçı, aşağılayıcı, küçümseyici, tahrik edici, nefret ve hakaret içerikli sözlerdir” ifadeleri kullanıldı.

Rasim Ozan Kütahyalı hakkında hukuki işlem başlatacaklarını açıklayan dernekler, Gökçeklere ait Beyaz TV ile Beyaz Futbol programını yapan ekibi kınadılar.

İşte Boşnak ve Balkan derneklerinin yaptığı açıklama:

Kaynak :  Odatv.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

1 Comment

  1. yusuf has dedi ki:

    sen benim kardeşim olamazsın .çünkü senin karakterin bozuk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir