G-5HQRNHEWSG Boşnaklar Kemalpaşa’da buluşuyor – Bosnaklar1.com

Boşnaklar Kemalpaşa’da buluşuyor

Derbide Saraybosna sevindi
Nisan 7, 2019
22. Uluslararası Mostar Ekonomi Fuarı Başladı
Nisan 14, 2019

Boşnaklar Kemalpaşa’da buluşuyor

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu‘nun (TBHKDF) 8. Olağan Genel Kurulu İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde toplanacak.

Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu‘nun (TBHKDF) 8. Olağan Genel Kurulu İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde toplanacak.

Halilbeyli Bosna Hersek Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin ev sahipliğinde yapılacak toplantı, Türkiye’nin dört bir yanındaki Boşnak derneklerinin yönetici ve üyelerini bir araya getirecek.

Kemalpaşa Belediyesi 15 Temmuz Kültür Merkezi’nde yapılacak TBHKDF Genel Kurulu, 14 Nisan 2019 Pazar günü saat 14.00’te başlayacak. Genel kurulda federasyonun yeni yönetim, denetim ve disiplin kurullarıyla danışma kurulu üyeleri belirlenecek. Genel kurulda, federasyonun merkezi İngiltere Birmingham’da bulunan Dünya Bosna Hersek Göçmenleri Birliği’nde temsil edecek delegeler seçilecek.

TBHKDF Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Erkap, geçen dönem başkanı Eşref Temiz’in Ağustos ayında vefatından sonra devraldığı görevi federasyon yönetim kurulu üyesi Mustafa Güneş’e devredecek. Genel kurula Türkiye Bosna Hersek Kültür Dernekleri Federasyonu’nun kurucu ve onursal başkanı ve Bosna Hersek Fahri Başkonsolosu Ahmet Kemal Baysak da katılacak.

Toplantının Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan Boşnaklar’ı bir araya getireceğini belirten TBHKDF Yönetim Kurulu Başkanı Ergün Erkap, herkesi birlik ve beraberlik tablosunun sergileneceği genel kurula katılmaya çağırdı.

Kaynak : https://www.gazetedokuzeylul.com/guncel/bosnaklar-kemalpasada-bulusuyor-h150163.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir