G-5HQRNHEWSG Boşnaklar Niye Birlik ve Beraberlik Olamıyoruz? – Bosnaklar1.com

Boşnaklar Niye Birlik ve Beraberlik Olamıyoruz?

KADEM İstanbul Sinema Akademisi Boşnak Yönetmen Aida Begiç’i ağırladı.
Eylül 17, 2017
Saraybosna İle Bağlar Sanatla Güçleniyor
Eylül 19, 2017

Boşnaklar Niye Birlik ve Beraberlik Olamıyoruz?

Sevgili Boşnaklar sayfası üyelerimiz sizleri öncelikle saygı ve sevgiyle selamlıyoruz.

Boşnaklar sayfası olarak bu konuya değinmek aslında bizi çok üzüyor ama malesef yazmak zorundayız. Boşnaklar olarak bazen aramızda çekemezlik mi? yoksa kıskançlık mı? var bilemiyoruz. Bütün Bosna Sancak Derneklerine elimizden geldiğinde destek vermeye çalışıyoruz. Fakat biz Boşnaklar sayfası olarak bazı derneklerimiz birbirleriyle anlaşmazlık ya da çekemezlik söz konusu olduğunu düşünerek bu eleştiri mesajımızı yazıyoruz.

Buradan Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı’na sesleniyoruz. Srebrenica’da bile birleşemeyen dernekler şimdide iki farklı Bosna Sancak Günleri adı altında Organizasyon yapıyolar 14 ekimde Anadolu Bosna Sancak Derneği görkemli bir Festival yapıyor Maltepe Beşçeşmelerde diğer bir taraftan Bosna Sancak Akademik Vakıf 14 ekim de organizasyon yapıyor. Gönül isterdi bu organizasyonda tüm Bosna Sancak Dernekleri birleşip yapmaları ama malesef bu olmuyor. Niye böyle birlik ve beraberliğimiz yok açıkçası Boşnaklar sayfası olarak soruyoruz? Şimdi Anadolu Yakasındaki Boşnaklar Anadolu Yakasını Bosna Sancak Derneğin’in 14 Ekim de düzenleyeceği festivale katılacaklar. Avrupa Yakasında ki Boşnaklar Bayrampaşa Bosna Sancak Derneği’nin ve Bosna Sancak Akademik Vakfı’nın Ortak düzenlediği etkinliğe katılacak. Peki ya niye böyle ayrı gayrı oluyor soruyoruz? Niye tek çatı altında bir etkinlik festival olamıyor? Bunu yetkili büyüklerimiz bu eleştiriyi kötü niyetli algılamasın biz her zaman bütün derneklerimizin yanında olan bir Boşnak sayfasıyız.

Saygılar sevgiler

Haber : Eyüp Sedat RAMOĞLU- www.bosnaklar1.com

Bosna Sancak Akademik Kültür ve Tarih Vakfı
Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği
İstanbul Anadolu Yakası Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir