G-5HQRNHEWSG Boşnaklar oraya kimin heykelinin dikilmesini istedi – Bosnaklar1.com

Boşnaklar oraya kimin heykelinin dikilmesini istedi

Uzmanlar uyardı: H1N1 virüsü kılık değiştirdi
Ocak 15, 2018
Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden Novipazar’a Atatürk’ün heykelinin dikilmesini istedi
Ocak 15, 2018

Boşnaklar oraya kimin heykelinin dikilmesini istedi

Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajıç çeşitli temaslarda bulunmak için, yanında Sancak bölgesindeki belediye başkanlarının bulunduğu bir heyetle Türkiye’ye geldi…

Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajıç çeşitli temaslarda bulunmak için, yanında Sancak bölgesindeki belediye başkanlarının bulunduğu bir heyetle Türkiye’ye geldi.

“ATATÜRK HEYKELİ OLMASINI İSTİYORUZ”

Heyette bulunan Sancak Belediye Başkanları ve Sırbistan milletvekili Kasım Zoranic Cumartesi günü, merkezi İstanbul Pendik’te bulunan Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğini ziyaret etti

Bosna Sancak Derneği Başkanı Erdoğan Erden, heyete Türkiye’deki Boşnakların en büyük arzusunun Sırbistan’ın Sancak bölgesindeki en büyük şehri Novipazar’da büyük bir Atatürk heykelinin dikilmesi olduğunu belirtti.

Erdoğan Erden, Sırbıstan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajiç ile konuştuklarını ve bunun Türkiye için çok güzel bir proje olacağını söylerken, “Üç belediye başkanımızın burada bulunması dolayısıyla Novipazar’da büyük bir Atatürk heykeli olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN: https://odatv.com/vid_video.php?id=8F42G

DOSTLUĞUN PEKİŞTİRİLMESİ İÇİN…

Erden, yaptığı açıklamada, “Cumartesi gecesi Bursa Bosna Sancak derneğinin düzenlediği birlik ve dayanışma gecesinde Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajiç ile birlikte idik.Türkiye’deki Boşnakların Novipazar’da büyük bir Atatürk heykeli olması arzusunu belirttik. Ljajiç bize bunun Türkiye ile Sırbistan arasındaki dostluğun pekiştirilmesi açısından çok güzel bir proje olacağını ve bunun gerçekleşmesi için tüm cabasını harcayacağını belirtti. Bu talebimizi halkının çoğunluğunu müslüman boşnaklardan oluşan Sancak bölgesinin üç belediye başkanına ve milletvekili Kasım Zoranic söyledik” ifadelerini kullandı.

Cumartesi gecesi Bursa Bosnak Sancak Derneğinin düzenlediği “Birlik ve Dayanışma” gecesine Sırbistan Başbakan Yardımcısı Rasim Ljajiç başkanlığındaki heyet ve Türkiye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, AKP Şanlıurfa milletvekili Faruk Çelik başta olmak üzere birçok siyasetçi katıldı.

11 Ekim 2017 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbistan temasları kapsamında Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile Sancak bölgesinin en büyük şehri Novi Pazar’ı ziyaret etmişti. Novi Pazar Belediyesi önünde, Sancaklılara hitap edeceği alana Vucic ile gelen Erdoğan’a halk, bir süre “Sultan Erdoğan” diye tezahüratta bulunmuştu.

Odatv.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir