G-5HQRNHEWSG BOŞNAKLAR SUAT NEZİR’E SAHİP ÇIKTI – Bosnaklar1.com

BOŞNAKLAR SUAT NEZİR’E SAHİP ÇIKTI

Boşnak Hemşehrimiz Banu Alkan’in Gerçek İsmini Merak Edenler İzlesin
Şubat 17, 2019
Demokrat Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Boşnak Hemşehrimiz Adnan Sancak Adaylıktan Çekildi
Şubat 21, 2019

BOŞNAKLAR SUAT NEZİR’E SAHİP ÇIKTI

BOŞNAKLAR SUAT NEZİR’E SAHİP ÇIKTI

CHP Buca Adayı olarak açıklana fakat son dakikada adaylıktan el çektirilen Suat Nezir İçin Boşnaklar ayaklandı. Dernek Başkanı Gül; ‘Balkan Kökenli Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinden Boşnakları ve Balkan kökenleri uzaklaştırarak Etnisite ve bölgecilik siyaseti yapan bir parti konumuna getiren yöneticileri kınıyorum. Boşnak toplumunu uyarmak istiyorum. Suat Nezir’e yapılanları nasıl kabul edeceksiniz. Suat Nezir’e yapılanın Boşnak ve Balkan camiasına yapıldığını düşünüyoruz. CHP de bizleri yok sayanlara nasıl destek vereceksiniz’.

‘Bilindiği gibi daha önce MYK ve ardından PM’den geçerek Buca Belediye Başkan Adayı gösterilen Suat Nezir, son olarak Pazar günü İzmir de gerçekleşen İzmir aday tanıtım toplantısında Suat Nezir Buca Belediye Başkanı olarak açıklandı.

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği’nin bir önceki başkan yardımcısı ve şu anda Türkiye Bosna Hersek Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı olan Suat Nezir listelerin YSK ya teslim edilmesine dakikalar kala Başkanlık görevinden çekilmesi Boşnak toplumunu derinden yaralamış ve zorunlu olarak açıklama yapma gereksinimi doğmuştur.

Suat Nezir ismini geri çekenler şunu unutmasınlar ki Boşnak Toplumu bu hakaret içeriği taşıyan hareket ve tavrı unutmayacak ve cevabını Mart 2019 da verecektir.

Kendisini Genel Başkan yerine koyan Tuncay Özkan’ın Avukatı mı yada Avukatlığını yaptı mı?.

Acaba bu değişikliği yapanlar Buca’yı kaybedeceklerinin farkında mı?

500.000 nüfusa sahip Buca’nın yarıdan fazlasının Balkan kökenli olduğunu unuttular mı?

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak Suat Nezir’e yapılan bu yanlışın Boşnak Toplumuna yapıldığını söylüyoruz. Onun içinde Boşnakları ve Balkan kökenlileri CHP de istemeyenlere dersini Balkan camiası olarak gereğini yapacaklardır.’

 

CHP’DE BOŞNAKLAR VE BALKAN KÖKENLİLER YOK SAYILIYOR DIŞLANIYOR

İzmir Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Abdullah Gül sözlerini şöyle sürdürdü;

‘Buca’nın evladı Suat Nezir’in adaylıktan düşürülmesini şiddetle kınıyoruz. İzmir’de yaşayan nüfusun yarısını teşkil eden biz Balkan kökenli Ülkesi seven, Bayrağını seven sadık vatandaşları Balkan kökenli Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partide gelinen nokta bizlere şunu gösterdi. Etnik köken ve bölgecilik üzerine şekillenmiş bu partide meclis üyeliklerinde dahil yok sayılacak kadar temsil hakkı verilmeyen Balkan Camiasını uyanmaya ve tepkisini koymaya davet ediyorum.

CHP de Genel Başkan Yardımcısı çıkıp benim eşim de Boşnak diyebilir ancak Boşnak camiasına ve Balkan camiasına katkıları bu şekilde mi oluyor. Sizlerin asıl amacı İzmir Büyükşehir Belediyesi dahil AKP ye İzmir’i teslim etmek gibi görünüyor. Buca da seçim kazanamayan bir CHP İzmir Büyükşehir Belediyesini nasıl alacak?.

Buca da seçim kazanacak tek ismin Suat Nezir olduğunu İl başkanı da biliyor, Nezir’i bu görevden alanlarda biliyor. Hayallerini Büyükşehir Belediyesi’nin koltuğu süsleyenler o koltuğa oturamayınca seçimi kaybetmek üzerine bir strateji mi geliştirdiler?.

Listeleri hazırlayan CHP’li yöneticiler kendi başarılarını parti başarısının önünde mi tutmaya çalışıyorlar?.

Son olarak Boşnak Camiasını ve Balkan camiasını önümüzdeki yerel seçimlerde Boşnak Camiasının ve Balkan camiasını dışlama cüretini gösteren Belediye Başkan Adayını son dakika değiştiren Meclis üyeleri listesinde alt sıralara yazan CHP’li yöneticilerini kınıyorum.’ Dedi

Kaynak  : https://www.kanalege.com.tr/bosnaklar-suat-nezir-e-sahip-cikti/11306/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir