G-5HQRNHEWSG Boşnaklar’dan AK Parti’ye Ziyaret – Bosnaklar1.com

Boşnaklar’dan AK Parti’ye Ziyaret

Bosna Hersek’in önemli şair ve entelektüeli Melika Salihbeg Bosnawi vefat etti
Ağustos 19, 2017
Başbakan’dan Konyaspor taraftarını heyecanlandıran mesaj
Ağustos 19, 2017

Boşnaklar’dan AK Parti’ye Ziyaret

27 Ağustos tarihinde Tuzla Mahallesi’nde düzenlenecek olan PİTA şenliğine davet ziyaretlerini sürdüren İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği geçtiğimiz akşam AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatına davet ziyaretinde bulundu.

Ziyaret esnasında konu ile ilgili açıklamalarda bulunan İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Adli Kavukçu, “İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği yeni yönetim kurulu olarak 27 Ağustos’ta PİTA şenliği düzenliyoruz. 3 senedir yapılmayan şenliğimizi bu yıl yeniden hayata geçiriyoruz. Dernek yönetimi olarak protokolümüz ile başladığımız davet ziyaretlerimizi siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız, dernek ve odalarımızla sürdürüyoruz. Ziyaretlerimizde ayrıca yeni yönetimimizi tanıtıyoruz. Şölen havasında geçecek olan PİTA şenliğimize tüm İnegöl halkını bekliyoruz. Dernek ve sivil toplum kuruluşlarından aldığımız olumlu tepkiler, başta Belediye Başkanımız ve işadamlarımız verecekleri destek ile İnegöl’ümüz 27 Ağustos Pazar günü her zaman güzel şekilde geçecek olan Pitayı bir kez daha güzel şekilde geçirecektir. Şölenimizde birlik, beraberlik ve kardeşlik ortamını pekiştireceğiz. Tuzla Mahallesi’nde gerçekleştireceğimiz şölenimize herkesi davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
ZİYADESİYLE MEMNUN ETMİŞTİR
Daha sonra konuşan AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Adem Demirel ise, “ Bu akşam İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğine bu nazik ziyaretten ötürü teşekkür ediyorum. Kendimin de Boşnak asıllı olmam ve daha önceki dönemlerde İnegöl Bosna Hersek Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nde yönetici olmam hasebiyle bu ziyaret beni ziyadesiyle memnun ve mutlu etmiştir. Bizler AK Parti İnegöl İlçe Teşkilatı olarak tüm derneklere desteğimizi elimizden geldiğince vermeye çalışıyoruz. Ben tekrar bu ziyaretten ziyadesiyle memnun olduğumu belirterek bu vesileyle hem yeni göreve gelen Adli Kavukçu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunu tebrik ederek, yönetimlerinin ve 27 Ağustos tarihinde düzenlenecek PİTA şenliğinin hayır olmasını temenni ederim.

 

Kaynak : https://www.inegolonline.com/haber/bosnaklardan-ak-partiye-ziyaret-671250/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir