G-5HQRNHEWSG Bosna’nın Mehmet Akif’i Pendik’e Geliyor – Bosnaklar1.com

Bosna’nın Mehmet Akif’i Pendik’e Geliyor

Başkan Mustafa Çöl Bosna Hersek’e Gidiyor
Ekim 17, 2017
Biga-Bosna ile kardeş oldu
Ekim 18, 2017

Bosna’nın Mehmet Akif’i Pendik’e Geliyor

Bosna-Hersek eski Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’le 3 yıl hapiste kalan Bosna Milli Marşı’nın Yazarı Siyasetçi Yazar Cemalettin Latiç, Pendik’e gelerek Balkanları ve Ortadoğu’daki güncel gelişmeleri anlatacak.

Bosnalı Siyasetçi Yazar Cemalettin Latiç, Pendik’e geliyor. Bosna-Hersek eski Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç’le 3 yıl hapiste kalan ve Bosna Milli Mücadelesinde önemli görevler üstlenen deneyimli siyasetçi, Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde Balkanlar’da çekilen sıkıntıları ve güncel gelişmeleri anlatacak. Ortadoğu ve Türkiye’nin Balkanlarla olan ilişkilerine de değinecek olan siyasetçi, merak edilen birçok konuya açıklık getirecek. Cemalettin Latiç’in konferansı 20 Ekim Cuma günü, Saat 20.00’de başlayacak.

Cemalettin Latiç kimdir?

Cemalettin Latiç,Mladi Müslümani Teşkilatının önde gelen isimleri arasında yer aldı ve Bosna Milli Mücadelesinde önemli görevler üstlendi. Bosna Hersek Milli Marşını kaleme aldı. Saraybosna İslamî Bilimler Akademisi’nde Tefsir dersleri verip Kur’ân Dili Tefsiri hazırladı. Aynı zamanda Sancak Üniversitesi’nin Felsefe Fakültesinde Edebiyat Teorileri dersleri vermekte. Bugüne kadar 9 kitabı yayımlandı. Mehmet Akif Ersoy’un Safahat’ı ve Yunus Emre’nin Divan’ını Boşnakçaya tercümeyle meşgul oldu. Aynı zamanda bir şair olan Latiç, çok yönlü kişiliğiyle tanınıyor.

 

Kaynak : www.pendik.bel.tr


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir