G-5HQRNHEWSG Dikkat!!! Konserveler ölüm saçıyor.. – Bosnaklar1.com

Dikkat!!! Konserveler ölüm saçıyor..

İnternetten alınan vergiye yüzde 50 zam geliyor
Eylül 29, 2017
Geçmişi ve bugünü ile Saraybosna
Eylül 30, 2017

Dikkat!!! Konserveler ölüm saçıyor..

Çoğunlukla ev yapımı konservelerde rastlanan bu bakterinin toksini ölüme neden olabilecek kadar kuvvetli bir zehir taşıyor.

En son geçtiğimiz nisan ayında Adana’daki Belhan ailesi 4 üyesini bu bakteri şüphesiyle yitirdi. Ailenin hastanelik olan 4 üyesi de öğle yemeğinde menemen yemiş, o menemen de domates konservesinden yapılmıştı.
Hemen tedaviye başlandı ama tüm müdahalelere rağmen 4 hasta da kurtarılamadı. Geride kalan aile üyeleri, yapılan inceleme sonrası ölümlerin konserve kaynaklı botulinum hastalığından gerçekleştiğinin anlaşıldığını söylüyor.

BUNLARA DİKKAT..

Kabında şişik, delik, çizik olan konservelerin de kullanılmaması gerektiğini söyleyen Ergün, “Bakteri oluşmuşsa kapak açılırken gaz çıkışı olur ve normal sesten yüksek bir ses çıkar. Üründen dışarıya sıçrama görülebilir.
Botulinum toksini ısıya dayanıklı. Havasız ortamda geometrik olarak ürediği için 1 bakteri kısa sürede milyonlarcaya dönüşebiliyor” diyor. Konservenin yiyeceklerin besin değerini düşürdüğünü belirten Uzmanların önerisi yaz sebzelerini dondurucuda saklayıp ihtiyaç duyunca kullanmak.

 

Kaynak : www.superhaber.tv


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir