G-5HQRNHEWSG Dikkat! Yeme şekliniz kilonuzu belirliyor – Bosnaklar1.com

Dikkat! Yeme şekliniz kilonuzu belirliyor

Bir kaşık elma sirkesi ile 10 mucize
Şubat 22, 2018
Tuvalette telefonuyla oynayanlar dikkat!
Şubat 22, 2018

Dikkat! Yeme şekliniz kilonuzu belirliyor

60 bin kişinin incelendiği araştırmada, sadece yediklerimizin değil yeme şeklimizin de kilomuzu belirlediği ortaya çıktı. Bu araştırmaya göre obez olma ihtimalinizi yüzde 42 azaltabilirsiniz. Peki nasıl?

Dikkat! Yeme şekliniz kilonuzu belirliyor
Bilim insanlarından yeni araştırma; yeme şekli sağlığı ve kilo alımını etkiliyor. 60 bin kişinin gözlendiği araştırmaya göre, yavaş yiyenlerin obez olma ihtimali hızlı yiyenlere göre yüzde 42 daha az.

Yemek yeme sırasında beynin, karının doyduğunu algılaması için belli bir süreye ihtiyacı var. Bu nedenle hızlı yemek yiyenler, doyduklarını geç hissettikleri için daha fazla yemek yiyor ve obezite ihtimalini yükseltiyorlar. The Times gazetesinin sağlık muhabiri Kay Lay’in haberine göre 60 bin kişiyi inceleyen araştırmacılar yemeğini yavaş yiyenlerin obez olma ihtimalinin hızlı yiyenlere göre yüzde 42 daha az olduğunu buldu. Orta hızda yemek yiyenlerde ise bu oran yüzde 29’dan daha az.

BMJ Open dergisinde yayınlanan araştırmaya göre, önerilen çözüm her lokmanın en az 10, tercihen 20 kere çiğnenmesi.

Kaynak : http://halktv.com.tr/dikkat-yeme-sekliniz-kilonuzu-belirliyor-294229


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir