G-5HQRNHEWSG Dodik: Erdoğan’ın nihayetinde Boşnakları destekleyeceğinden şüphem yok – Bosnaklar1.com

Dodik: Erdoğan’ın nihayetinde Boşnakları destekleyeceğinden şüphem yok

Bosna Hersek’in Dünya Kupası hayalleri suya düştü
Kasım 14, 2021
Blinken: Bosna’da barış anlaşmasını bozanlara yaptırım mümkün
Kasım 19, 2021

Dodik: Erdoğan’ın nihayetinde Boşnakları destekleyeceğinden şüphem yok

Bosnalı Sırp lider Milorad Dodik, ara buluculuk rolü üstlenmesi halinde Erdoğan’ın nihayetinde Boşnak tarafını destekleyeceğinden emin olduğunu söyledi.

Dodik, Sırbistan Radyo Televizyonu’na (RTS) verdiği mülakatta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın Bosna Hersek’teki halklar arasında bir uzlaşıyı desteklemeye hazır olduğunu ifade eden Dodik, Erdoğan’ın nihayetinde Boşnakları destekleyeceğinden şüphesi olmadığını fakat diyalogun faydalı olacağını düşündüğünü söyledi.

Dodik, “Türkiye güçlü bir ülke ve Erdoğan da güçlü bir cumhurbaşkanı. Kendisini Bosna Hersek’teki duruma ilişkin olarak bilgilendirdim. Yetkilerimizi kaybettiğimizi, bunun Boşnaklar için de iyi olmadığını, bir bölünme atmosferi ortaya çıkarıldığını ve Hırvatların da eleştirileri olduğunu söyledim” diye konuştu. https://timebalkan.com/dodik-erdoganin-nihayetinde-bosnaklari-destekleyeceginden-suphem-yok/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir