G-5HQRNHEWSG Dünya genelinde 35 kentte Bosna’da savaş karşıtı protesto – Bosnaklar1.com

Dünya genelinde 35 kentte Bosna’da savaş karşıtı protesto

Göztepe Boşnak kaleci Kenan Piric ile 1,5 yıllık sözleşme imzaladı
Ocak 8, 2022
Bosna Hersek, Rusya, Çin ve Sırbistan’a diplomatik nota verdi
Ocak 11, 2022

Dünya genelinde 35 kentte Bosna’da savaş karşıtı protesto

Bosna Hersek diasporası mensupları, dünya genelinde 35 kentte Bosna Hersek’teki siyasi kriz ve savaş söylemlerini protesto eylemleri tertipliyor.

Protestoların en büyüğü Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleştiriliyor. Bosna Hersek’te barış ve güvenlik talebiyle aralarında Cenevre, Londra, Ottava, Toronto, Oslo, Roma, Viyana, Stockholm, Göteborg, Saraybosna ve Tuzla’nın da yer aldığı 35 kentte protestolar düzenleniyor.

Brüksel’deki protestoda Bosna Hersek bayrakları ve “Together we are Bosnia” yazılı pankartlar dikkat çekti. Göstericiler Bosna Hersek’in çok milletli ve çok kültürlü bir devlet olduğunu ifade ederek bölünme söylemlerini protesto etti.

Prostestoda Srebrenitsa soykırımını hatırlatan pankartlar da açıldı.

Bosna Hersek vatandaşlarının protestoları dünyanın birçok şehrinde saat 12’de başladı.

Dün, İsviçre ve Fransa’dan yaklaşık 500 kişi, Cenevre ve Paris‘te Bosna Hersek’i desteklemek için düzenlenen barışçıl gösteriye katıldı. https://timebalkan.com/dunya-genelinde-35-kentte-bosnada-savas-karsiti-protesto/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir