G-5HQRNHEWSG Dünya Kupası’nda görme engelliler için proje! – Bosnaklar1.com

Dünya Kupası’nda görme engelliler için proje!

Bosna-Hersek’te Üniversite okuma fırsatı
Şubat 10, 2018
Facebook’ta beğenmediğiniz gönderilere bunu yapabileceksiniz!
Şubat 10, 2018

Dünya Kupası’nda görme engelliler için proje!

Türkiye’de ÜNİFEB tarafından yapılan proje Dünya Kupası’nda uygulanacak.

Dünya Kupası’nda hem yasa hem de proje çalışmaları devam ediyor. Kupaya ilişkin son proje ise görme engelliler için açıklandı. Türkiye’de Fenerbahçe tribün gruplarından 1907 ÜNİFEB’in basketbol maçlarında yapmış olduğu “görme engelliye özel spiker” projesinin bir benzeri tüm kupa boyunca uygulanacak.

2018 FIFA Dünya Kupası’na hazırlıklar kapsamında, engellilerin maçları takip edebilmesi için ek tedbirler üzerinde çalışılıyor.

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi’nin Dünya Kupası Komisyonu Başkanı Andrey Kutepov, “2017’deki Konfederasyonlar Kupası maçlarını 900 engelli ziyaret etmişti. Aralarından görme engelli olan 34 kişiye yeni hizmet sunulmuştu. Elektronik cihaz sayesinde ayrıntılı açıklama, hangi oyuncunun hangi ayakla topa vurduğuna kadar dinlenebiliyordu” dedi.

GÖNÜLLÜLER EĞİTİLECEK, ULAŞIM KOLAYLAŞACAK
“2018 Dünya Kupası’nda engellilerin sayısının kat kat daha fazla olması bekleniyor” diyen Kutepov sözlerini şöyle sürdürdü:”Onlara destek için gönüllüler eğitilecek, mobil gruplar organize edilecek, ulaşımları kolaylaştırılacak, statlarda golf arabaları çalışacak. Ayrıca onlara eşlik edenler için ek yerler planlanıyor.”

Kutepov, toplamda Dünya Kupası’nda 17 bin gönüllünün çalışacağını hatırlattı.

 

Kaynak : http://halktv.com.tr/dunya-kupasinda-gorme-engelliler-icin-proje-289889


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir