G-5HQRNHEWSG Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp, Bosna’da Kurban Eti Dağıtacak – Bosnaklar1.com

Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp, Bosna’da Kurban Eti Dağıtacak

Bosna Sancak Derneği Başkanı Çanakkale’de
Ağustos 29, 2017
Bosna Hersek’te Terör Operasyonu
Ağustos 31, 2017

Dünya Şampiyonu Rıza Kayaalp, Bosna’da Kurban Eti Dağıtacak

Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 135 ülke ve 400 bölgesinde kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirecek. Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) gönüllüsü olarak Bosna Hersek’e giderek kurban eti dağıtacak.
Türkiye Diyanet Vakfı, Türkiye’nin yanı sıra dünyanın 135 ülke ve 400 bölgesinde kurban kesimi ve dağıtımı gerçekleştirecek. Vakıf, 348 gönüllüsü ve mahallinden de 6 bin STK görevlisinin katılımıyla yaklaşık 6 bin 500 kişilik bir ekiple farklı coğrafyalardaki mazlumlara bayram sevincini yaşatacak. TDV gönüllülerinin arasında bir de dünya şampiyonu yer alıyor. Paris’te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda Türkiye’ye altın madalya kazandıran Milli Güreşçi Rıza Kayaalp de Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüsü olarak Bosna Hersek’e gidecek.
Grekoremen stil güreşte 3 dünya, 7 Avrupa ve 2 olimpiyat madalyası bulunan Milli Güreşçi Kayaalp, Bosna’daki ihtiyaç sahiplerine kurban dağıtacak, Türkiye’deki hayırseverlerin selamlarını iletecek.

“Kardeş kardeşe hiçbir zaman yük olmaz”
Daha önce de Kırgızistan ve Tanzanya’ya giderek Vakfın faaliyetlerine gönüllü olarak destek veren Rıza Kayaalp, üçüncü dünya şampiyonluğunun sevinç turunu Bosna’da atacağını belirterek, başarılı bir sporcu olarak gönüllülük projelerinde mutluluk duyduğunu ifade etti.
Kurban organizasyonu öncesinde duygularını paylaşan Kayaalp, “Ben bütün mazlumların anavatanı olan Türkiye’yi temsil etmek için mindere çıkıyor ve madalyalar kazanıyorum. Şimdi de Türkiye’deki hayırseverlerin yardımlarını kilometrelerce uzaktaki kardeşlerimize ulaştırmak için Bosna’ya gidiyorum. Her ikisinin de mutluluğu tarif edilemez” dedi.
Kayaalp, TDV’nin kurban tanıtım filminde de yer almış, “Kardeş kardeşe hiçbir zaman yük olmaz” sloganıyla tüm Türkiye’nin yüreğine dokunmuştu.

Balkanlara 9 bin 350 hisse kurban
Türkiye Diyanet Vakfı, 2017 yılı vekaletle kurban programı kapsamında 9 Balkan ülkesinde toplam 9 bin 350 hisse kesimi yapacak. Bu kurbanların 3 bin 220 hissesi Bosna Hersek’te kesilecek. Kurban organizasyonu kapsamında Bosna’nın Saraybosna, Prijedor, Şiroki Brijeg şehirlerinde kurbanların kesimi yapılarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

“Kurbanlarımız kardeşlik için”
Türkiye Diyanet Vakfı, kurban ibadetini dini hükümler doğrultusunda yerine getirmek ve keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak maksadıyla 1993 yılından beri Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliği ile ’dini esaslara uygun, güven ve emanete riayet’ şiarıyla ’Vekaletle Kurban Kesim Programı’ düzenliyor.
“Kurbanlarımız kardeşlik için” temasıyla düzenlenen program kapsamında, yurt içinde 275 il ve ilçe merkezinde, yurt dışında ise 135 ülkenin 400 bölgesinde TDV görevli ve gönüllüleri nezaretinde kesim ve dağıtım gerçekleştirilecek. Yurt içindeki merkezlerde sığınmacı ailelere yönelik kurban kesimi de yapılacak.

Kaynak : www.milliyet.com.tr


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir