G-5HQRNHEWSG Dünya zirvesinde yarış kızıştı: Google geride kaldı – Bosnaklar1.com

Dünya zirvesinde yarış kızıştı: Google geride kaldı

Eyyübiye Belediyesi Bosna’da İftar Verdi –
Haziran 11, 2018
Google’ın gizli araştırması sızdırıldı
Haziran 11, 2018

Dünya zirvesinde yarış kızıştı: Google geride kaldı

Microsoft, Google’ı geçerek dünyanın en değerli üçüncü şirketi oldu. Amazon ile arasında 30 milyar dolar kaldı. Şirketin büyümesinde CEO, Nadella’nın büyük etkisi olduğu ifade ediliyor.

CNN’in haberine göre; Microsoft hisseleri dün yüzde 1 yükseldi. Şirketin piyasa değeri 760 milyar dolara çıktı. Böylece şirket 745 milyar dolarlık Google’ın çatı şirketi Alphabet’i geride bıraktı. Şirket şu an dünyanın en değerli üçüncü şirketi olurken ikincilik için Amazon’la arasında 30 milyar dolar var.

Microsoft’un başına 2014 yılında geçen Satya Nadella şirketin stratejisini göreve geldiğinden beri bulut teknolojisi üzerine kuruyor. Office 365 uygulaması pazar payını her geçen gün artırmakta. Şirketin bu yıl mayıs ayındaki piyasa değeri geçen yılın yüzde 15 yukarısında.

YATIRIM DA YAPTI
Şirket değerini artırırken satın almalara da devam ediyor. 2016 yılında iş dünyasının Facebook’u olarak bilinen LinkedIn’i Microsoft 26 milyar dolara satın almıştı. Morgan Stanley ve Evercore ISI analistlerine göre şirketin değeri yakın zamanda 1 trilyon dolara ulaşabilir.

Şu an ise değeri 1 trilyon dolara yaklaşacak ilk şirketin Apple olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Apple 921 milyar dolarlık piyasa değeri ile dünyanın en değerli şirketi.

Kaynak : http://halktv.com.tr/dunya-zirvesinde-yaris-kizisti-google-geride-kaldi-322500


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir