Per. Tem 18th, 2024

Ekran altı parmak okuyucusunu Apple da beceremedi!

iPhone X, genel itibari ile beğenilse de eksik olan bir takım özellikleri de mevcuttu. İşte konu ile ilgili detaylar.

Akıllı telefon pazarının en önemli isimlerinden biri olan Apple, yeni nesil iPhone modelini geçtiğimiz gün tanıttı. İPhone X ismi ile tanıtılan cihaz, 999 dolarlık fiyatıyla da dikkat çekti. Şimdiye kadar sızdırılan bilgilerde olduğu gibi uçtan uca OLED ekran tasarımı ve Face ID özelliği ile ön plana çıkan yeni nesil iPhone, genel itibari ile beğeni topladı.

iPhone X hakkındaki söylentiler geçtiğimiz sene satışa sunulan iPhone 7’nin hemen sonrasında başlamıştı. Bu söylentilerde en sık dile getirilen konulardan birisi de Apple’ın parmak izi okuyucusunu ekranın altına yerleştireceğiydi. Bu konuda uzun uğraşlar veren firma, verimli bir teknoloji geliştiremeyince parmak izi okuyucusunu yani Touch ID sistemini tamamen telefondan çıkarmaya karar vermiş.

Zira geçtiğimiz gece tanıtılan iPhone X modelinde Touch ID özelliği bulunmuyor. Bunun yerine yeni bir Face ID özelliği getirilmiş. Devrimsel olarak nitelendirilen bu sistem sizi yüzünüzden tanıyor. Apple’ın iddiasına göre bu sistem ikizleri bile birbirinden ayırt edebilecek seviyede doğru sonuçlar veriyor.

Cupertino merkezli şirket, Face ID’nin Touch ID’den çok daha güvenli olduğunu belirtirken, rastgele birisinin telefonunuzun kilidini açma olasılığını ise milyonda 1 olarak lanse etti.

Sonuç olarak Samsung’u yapamadı için eleştirdiğimiz ekran altı parmak okuyucusu teknolojisini Apple’da yapamamış oldu.

Kaynak : www.superhaber.tv

 

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir