G-5HQRNHEWSG Facebook cebinizdeki parayı da öğrenebilecek! – Bosnaklar1.com

Facebook cebinizdeki parayı da öğrenebilecek!

‘Yok artık’ dedirtti! Facebook’tan skandal anket
Mart 6, 2018
Yargıya FETÖ sızıntısı son dakikada önlendi!
Mart 6, 2018

Facebook cebinizdeki parayı da öğrenebilecek!

Facebook’un 2 yıl önce yaptığı başvuru bu hafta onaylandı. Sosyal medya devi, yeni algoritmasıyla artık cebinizdeki parayı bile öğrenebilecek.

Sosyal medya devi Facebook, geliştirdiği algoritmalar vasıtasıyla kendi alanında kullanıcısını en çok tanıyan platformlardan biri olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılarının dünya üzerinde nerede bulunduğundan, siyasi görüşüne kadar pek çok konu hakkında veriler elde eden Facebook, üzerinde çalıştığı yeni bir algoritma ile kullanıcılarının ne kadar parası olduğunu da bilecek.

İŞLEMLERDEN YOLA ÇIKARAK TAHMİN EDECEK
Facebook, kullanıcılarını sosyoekonomik olarak kategorize etmesine olanak tanıyan yeni algoritması için patent başvurusunda bulundu. 1.5 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook’un 2016’nın Temmuz ayında yaptığı patent başvurusu bu hafta onaylandı.

ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylanan algoritma sayesinde Facebook, kullanıcılarının sosyal ağda gerçekleştirdikleri işlemlerden yola çıkarak kullanıcıların finansal varlıklarını tahmin edebilecek.

Patentte ayrıca, kullanıcıları sosyoekonomik gruplara ayırmak için demografik verilerden, hangi cihazlarla Facebook’a bağlandıkları ve internet kullanımı gibi bilgiler de kullanılacağı belirtiliyor.

Kaynak : http://www.superhaber.tv/facebook-cebinizdeki-parayi-da-ogrenebilecek-112866-haber


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir