Per. Tem 18th, 2024

Facebook cebinizdeki parayı da öğrenebilecek!

Facebook’un 2 yıl önce yaptığı başvuru bu hafta onaylandı. Sosyal medya devi, yeni algoritmasıyla artık cebinizdeki parayı bile öğrenebilecek.

Sosyal medya devi Facebook, geliştirdiği algoritmalar vasıtasıyla kendi alanında kullanıcısını en çok tanıyan platformlardan biri olarak dikkat çekiyor. Kullanıcılarının dünya üzerinde nerede bulunduğundan, siyasi görüşüne kadar pek çok konu hakkında veriler elde eden Facebook, üzerinde çalıştığı yeni bir algoritma ile kullanıcılarının ne kadar parası olduğunu da bilecek.

İŞLEMLERDEN YOLA ÇIKARAK TAHMİN EDECEK
Facebook, kullanıcılarını sosyoekonomik olarak kategorize etmesine olanak tanıyan yeni algoritması için patent başvurusunda bulundu. 1.5 milyardan fazla kullanıcısı olan Facebook’un 2016’nın Temmuz ayında yaptığı patent başvurusu bu hafta onaylandı.

ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylanan algoritma sayesinde Facebook, kullanıcılarının sosyal ağda gerçekleştirdikleri işlemlerden yola çıkarak kullanıcıların finansal varlıklarını tahmin edebilecek.

Patentte ayrıca, kullanıcıları sosyoekonomik gruplara ayırmak için demografik verilerden, hangi cihazlarla Facebook’a bağlandıkları ve internet kullanımı gibi bilgiler de kullanılacağı belirtiliyor.

Kaynak : http://www.superhaber.tv/facebook-cebinizdeki-parayi-da-ogrenebilecek-112866-haber

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir