G-5HQRNHEWSG Facebook, telefon üretebilir – Bosnaklar1.com
NASA’ya 9 yaşındaki çocuktan iş başvurusu
Ağustos 7, 2017
Makedonyalı Martina NASA’nın en genç mentoru oldu
Ağustos 7, 2017

Facebook, telefon üretebilir

Facebook’un modüler yapıda bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. İşte Facebook’un telefonuna ait ilk sızıntılar.

Modüler akıllı telefonlar kağıt üzerinde mükemmel görünüyor. Kullanıcılar, eski parçayı yeni bir cihazla değiştirerek donanımını yükseltebileceği için, modüler telefonların geleneksel telefon modellerini geride bırakacağı düşünülüyor.

Modüler telefonlar ayrcı, kullanıcının kendi tercihlerini karşılamak için bir telefonu özelleştirmesine izin veriyor. Modüler telefonlara ilave pil, sensörler veya daha iyi bir kamera ekleyebiliyorsunuz.

Ancak kulağa bu kadar hoş gelen modüler telefonlar maalesef ki beklenen ilgiyi yaratamadı. Hatta ilk tanıtıldığında büyük ses getiren Google’ın Project Ara’sı bu başarısızlığa en büyük örnek olarak gösterilir.
Modüler telefonlar başarısızlıkla sonuçlansa da, Facebook’un bu sektöre gireceği bugün Business Insider’da yer aldı. BI, Facebook’un modüler cihazları tanımlayan yeni bir patent aldığını aktardı.

Hoparlörler, mikrofonlar, dokunmatik ekran, GPS gibi çeşitli parçaları içerebilen ve hatta bir telefon olarak işlev gören bu patentin, Facebook’un ilk telefonunda kullanılacağı söyleniyor.

Ancak bu patentin, Amazon Echo, Google Home veya Apple HomePod’a ​​karşı rekabet etmek için modüler akıllı bir hoparlör oluşturmak için de kullanılabileceği söyleniyor. Bakalım Facebook, aldığı bu patenti akıllı telefon üretmek için mi yoksa akıllı hoparlör için mi kullanılacak?

 

Kaynak : http://timebalkan.com/facebook-telefon-uretebilir/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir