G-5HQRNHEWSG Facebook’a yeni özellik – Bosnaklar1.com
Instagram’a 13 yaş sınırı geliyor
Aralık 8, 2019
Tarih belli oldu! WhatsApp artık o telefonlarda yok
Aralık 8, 2019

Facebook’a yeni özellik


Yeni özellik sayesinde kullanıcılar görsel verilerini Facebook’tan Google’ın fotoğraf programına aktarabilecek.

Kullanıcıların verileri üzerindeki sıkı denetim nedeniyle yasal baskı altında olan sosyal medya devi Facebook, üyelerinin hesaplarındaki fotoğraf ve videoları internet üzerindeki diğer hizmet sağlayıcılarına daha kolay taşımasını sağlayacak yeni bir sistemi denemeye soktu.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar görsel verilerini Facebook’tan Google’ın fotoğraf programına aktarabilecek.

Amerika’nın Sesi’nin aktardığına göre, son düzeltmelerden sonra yeni özellik 2020’nin ilk yarısında dünyanın dört bir yanındaki Facebook kullanıcılarına sunulacak.

ABD’li ve Avrupalı internet güvenliğinden sorumlu makamlar, teknoloji devinin rekabet ve müşteri tercihini kısıtlayıcı üstünlük sağlayıp sağlamadığını araştırırken, Facebook’un kişisel verilerin kontrolunu da incelemeye almıştı. Facebook CEO’su Mark Zuckerbeg, bunun üzerine veri taşınabilirliği ve diğer meseleler için yeni kuralların getirileceğini açıklamıştı.

Facebook veri taşınmasını sağlayacak yeni özellikler ve kişisel gizliliğin korunması için İngiltere, Almanya, Brezilya ve Singapur’dan devlet kadroları, akademisyenler, düzenleme ve denetleme makamlarıyla işbirliği yaptığını kaydetmişti. https://www.medyaradar.com/facebooka-yeni-ozellik-haberi-2017953


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir