G-5HQRNHEWSG Facebook’ta beğenmediğiniz gönderilere bunu yapabileceksiniz! – Bosnaklar1.com

Facebook’ta beğenmediğiniz gönderilere bunu yapabileceksiniz!

Dünya Kupası’nda görme engelliler için proje!
Şubat 10, 2018
GTA 6 için daha fazla bekleyeceksiniz…
Şubat 10, 2018

Facebook’ta beğenmediğiniz gönderilere bunu yapabileceksiniz!

Dünyanın en geniş sosyal ap sitesi Facebook’a beklenen özellik geliyor. Kullanıcılar artık ‘beğen’ butonunun anında ‘beğenmedim’ butonunu da kullanacaklar.

Facebook, Reddit platformundakine benzer bir ‘eksileme tuşu’ üzerinde çalıştığını ve ABD’deki Android kullanıcılarının yüzde 5’lik bir bölümüyle denemeler gerçekleştirdiğini doğruladı.

Facebook, bu tuşun paylaşımlar ve yorumlarda kullanılabileceğini belirtirken; amaçlarının rahatsız edici içerikleri saptamak olduğuna dikkat çekti.

Kullanıcılar beğenmedikleri içerikler için eksileme tuşunu kullanabilecekleri ve ardından bu kararı neden verdiklerini açıklayabilecekleri bir listeyle karşılaşacakları açıklandı. Bu listede, söz konusu içeriğin ‘saldırgan’ ya da ‘yanıltıcı’ olduğu Facebook’a bildirilebilecek.

SAKINCALI İÇERİKLERE KARŞI
Eksi puanlar içeriklerin beğeni ve yorumlarının yanında görünmeyecek. Bu açıdan bakıldığında özelliğin Facebook’u sakıncalı içeriklere karşı bilgilendirmek amacıyla geliştirildiğini söylemek mümkün.

Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, 2015 yılında verdiği bir demeçte bu tuş üzerinde çalıştıklarını duyurmuştu.

Kaynak : http://www.superhaber.tv/facebookta-begenmediginiz-gonderilere-bunu-yapabileceksiniz-108780-haber


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir