G-5HQRNHEWSG Facebook’tan korkutan açıklama! – Bosnaklar1.com
İthal ette yeni gelişme! Bakan Fakıbaba açıkladı
Kasım 6, 2017
Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya ve Kuveyt’e gidiyor
Kasım 6, 2017

Facebook’tan korkutan açıklama!

Facebook yıllardır yaptığı çalışmalarla sahte ve kopya profillerle mücadele ediyor! Ne varki bu konuda alınmaya çalışılan tüm önlemler boşa çıkmış durumda. Facebook’un yaptığı son açıklama birçok kullanıcıyı ürkütecek düzeyde…

Facebook tarafından fake ve kopya profil sayısı açıklandı, Facebook’daki hesapların %13’ü sahte profil! Çeşitli amaçlarla açılan ve genellikle kişisel bilgi hırsızlığında kullanılan sahte Facebook profillerine karşı çok dikkatli olmak gerekiyor.

KONUŞTUĞUNUZ KİŞİ KOPYA OLABİLİR!

2 milyar kullanıcı hesabı olan Facebook’ta bu hesapların yaklaşık 270 milyonu sahte profillerden oluşuyor. Facebook, yeni bir algoritma ile kopyalanmış profillerin tespit edileceğini belirtti. Facebook yetkililer, otomatik olarak gerçekleşen bu tespit işlemi sonrasında oranı daha da düşürmeyi hedefliyor.

FACEBOOKTA GÜVENLİK İÇİN BUNLARA DİKKAT!

Dolandırıcılar ufak bir bilgiyle bile hesaplarınıza ulaşabilir, çocuklarınız tehlikeye girebilir, telefon tacizlerine uğrayabilirsiniz.

İşte her ihtimale karşı kendi güvenliğiniz için yapmanız gerekenler…

GÜVENLİĞİNİZ İÇİN BUNLARI YAPIN

Tanıdığınıza emin olmadan eklemeyin.

Facebook üzerinden sizin doğum tarihiniz, memleketiniz, soyadınız gibi bilgilere ulaşan kötü amaçlı kişiler bu bilgiler aracılığıyla çeşitli denemelerle şifrenizi çözmeye çalışabilir. Adınız ve kişisel bilgilerinizle ilgili olmayan bir şifre seçmeniz bu noktada size koruma sağlayacaktır.

Farklı noktalama işaretleri ve büyük küçük karışık harf kullanımı şifrenizin kuvvetli olmasını sağlayacaktır.

İletişim bilgilerinizi verirken dikkatli olun: Facebook profilinize telefon numaranızı yazmanız tanımadığınız insanların taciz amaçlı aramalarına neden olabilir.

Facebook şifrenizi internet tarayıcınıza kaydetmiş olabilirsiniz, ancak bu kolaylık bazı tehlikeleri de beraberinde getirmekte. İnternet tarayıcınızdaki kayıtlı şifrelerin tümü kötü amaçlı yazılımlar tarafından veri hırsızlarının eline geçebilir.

Çocuklarınızın fotoğrafını koyarken dikkat edin: Çocuklarınızın fotoğraflarını koymanız ileride onun hoşuna gitmeyebilir.

Örneğin Avusturyalı 18 yaşındaki kız, sürekli bebeklik ve çocukluk fotoğraflarını Facebook’tan paylaşan annesiyle babasının engellenmesi için mahkemeye başvurmuştu.

Çocuğunuzun hoşuna gitmemesinden daha büyük tehlike ise pedofili. Uzmanlar sosyal medya üzerinden çocuklarınıza zarar verecek olan insanlara karşı mümkün olduğunca bu fotoğrafları azaltmanızı öneriyor.

Kaynak : http://www.superhaber.tv


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir