Per. Tem 11th, 2024

Türk futbolunun en başarılı teknik adamlarından biri olan Fatih Terim, Bosna-Hersek’te Ömür Boyu Başarı Ödülü’ne layık görüldü.

Bu yıl 11’incisi düzenlenen “Simposar” Uluslararası Spor Sempozyumu’nun açılışı, başkent Saraybosna’nın sembol eserlerinden biri olan “Vijecnica” ulusal kütüphane binasında gerçekleştirildi.

Eski Yugoslavya ülkelerinden onlarca efsane ismin de bir araya geldiği etkinlikte, aralarında Fatih Terim’in de bulunduğu spor camiasının unutulmaz isimlerine Ömür Boyu Başarı Ödülü takdim edildi.

Sempozyumun da organizatörü olan Bosna Hersekli duayen spor muhabiri Sabahudin Topalbecirevic, yaptığı konuşmada, bu akşamki konukların bazılarının uzun süredir Saraybosna’da bulunmadığını söylediğini aktararak, bu vesileyle yeniden burada bir araya gelmelerini sağladıkları için çok mutlu olduğunu belirtti.

Topalbecirevic, “2012’de bu yola çıktığımızda bunun sadece bir Bosna Hersek değil, bir Balkan organizasyonu olmasını istemiştik. Umarım iki güzel gün geçireceğiz hep beraber.” ifadelerini kullandı.

Açılış konuşmasının ardından ödül törenine geçildi.

Terim’den videolu mesaj

Törene katılamayan Terim ise gönderdiği video mesaj ile organizatörlere teşekkür ederken, “Ben de bu akşam aranızda olmayı çok istedim ve bunun için çok çaba sarf ettim. Ancak bazı özel durumlardan dolayı bu konuşmayı sizlerle birlikte değil, bu şekilde yapmak zorundayım. Çok isterdim sizle beraber olmak.” ifadelerini kullandı.

Terim adına ödülünü Galatasaray’ın unutulmaz isimlerinden Bosna Hersekli eski futbolcu Tarik Hodzic aldı.

Sempozyum kapsamında ayrıca Vahid Halilhodzic, Neven Spahija, Tarik Hodzic, Mersed Kovacevic, Mehmed Buza, Nikola Nikic, Tadija Kacar, Slobodan Janjus, Drazen Muzinic, Predrag Pasic, Svetislav Pesic, Predrag Pasic ve Vladimir Petrovic gibi unutulmaz isimlere de Ömür Boyu Başarı Ödülü verildi.

Ayrıca spora katkıları dolayısıyla Saraybosna Kantonu Spor ve Kültür Bakanlığı, Hırvatistan Futbol Federasyonu ve Bosna Hersek Futbol Federasyonu da ödüle layık görüldü.

Açılış ve ödül töreninin ardından geçen yıl hayatını kaybeden Yugoslav futbolunun efsane ismi İvica Osim anısına bir panel düzenlendi.

Sempozyumun ikinci gününde ise bölge ülkelerinden spor yöneticileri ve teknik adamların katılımlarıyla “2022 FIFA Dünya Kupası” “Şampiyonlar Ligi’nin 30 Yılı” ve “Eurobasket 2022” konulu paneller de düzenlenecek. https://timebalkan.com/fatih-terime-bosna-hersekten-anlamli-odul/

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir