G-5HQRNHEWSG FETÖ’nün Bosna’daki 20 yıllık inine girildi! – Bosnaklar1.com

FETÖ’nün Bosna’daki 20 yıllık inine girildi!

“FETÖ, Türkiye-Makedonya ilişkilerini olumsuz etkiliyor”
Temmuz 29, 2017
Mehter marşıyla coşan Boşnak teyze
Temmuz 29, 2017

FETÖ’nün Bosna’daki 20 yıllık inine girildi!

FETÖ’cülerin Bosna Hersek’teki ilk okullarının olduğu eğitim kampüsünde şimdi, SEDEF Vakfı’na ait İsa Beg İsakoviç İlköğretim Okulu eğitim vermeye başladı.

Bosna Hersek’teki savaşın ardından Saraybosna’ya gelen FETÖ’cülerin 1997 yılından itibaren 20 yıllığına Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı adına devraldıkları okullarının bulunuduğu eğitim kampüsünde, bugünden itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Bosna Hersek’te faaliyetleri yürüten SEDEF Vakfı’na ait İsa Beg İsakoviç İlköğretim Okulu eğitim vermeye başladı.

20 YIL EĞİTİM VERDİLER

Türkiye’ye karşı ihanet eden ve kanlı darbe girişiminde bulunan FETÖ’cüler, yurt içinde olduğu gibi yurt dışında bulunduğu bir çok ülkede de artık zor günler yaşıyor.
FETÖ’cüler tarafından 1995 yılında İstanbul’da organize edilen Türk ve dünya karması maçından elde edilen gelirle restore ettikleri Saraybosna’nın Vraca semtindeki okulda 20 yıl boyunca eğitim verdiler.

Bosna Hersek’te okullarını ABD’li firmaya devrederek kendilerini garanti altına almaya çalışan FETÖ’cülerin 20 yıldır eğitim verdikleri Saraybosna’nın Vraca semtindeki eğitim kampüsünü de terk etmek zorunda kaldılar.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Bosna Hersek’te 2001 yılından itibaren faaliyetler yürüten SEDEF Vakfı, ilk olarak 2004 yılında Uluslararası Saraybosna Üniversitesi’ni (IUS) açarak eğitim çalışmalarına başladı.

Bu zamana kadar üniversite eğitiminde Bosna Hersek’te önemli bir eğitim açığını kapatan SEDEF Vakfı, 2012 yılında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Saraybosna’ya Başbakan olarak ziyareti sırasında ilköğretim ve lise açması yönündeki talimatı üzerine bu yöndeki faaliyetlerine de ağırlık verdi.SEDEF Vakfı Başkanı Hasan Topaloğlu’nun girişimleri üzerine 23 Mayıs 2014 tarihinde Saraybosna’nın Grbavica semtinde faaliyet yürüten İsabeg İsakoviç İlköğretim Okulu devralındı.

Türkçe, Boşnakça, İngilizce ve Arapça dillerinde eğitim veren okula yoğun ilgi olması üzerine, mevcut bina öğrenci kapasitesini kaldıramaz hale geldi. İsabeg İsakoviç Okulu’na yoğun ilginin FETÖ’nün Türkiye’ye ihanetinin ardından ailelerin çocuklarını bu terörist yapının okullarında okutmak istememesinden kaynaklandığı bildirildi.

ARTIK EMİN ELLERDE

SEDEF Vakfı Başkanı Hasan Topaloğlu, Saraybosna’da lise açma ve yeni okul binası bulma çalışmaları kapsamında FETÖ’cülerin 20 yıldır kullandıkları Vraca semtindeki binanın kendilerine devredilmesi için Saraybosna Kantonu idaresi yetkilileriyle görüşme yaptı.Geçtiğimiz aylarda yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanması üzerine FETÖ’ye ait Sema Eğitim Kurumları’nın ilköğretim ve kız lisesi ve yurdu olarak kullandığı söz konusu okulun binaları SEDEF Vakfı’na devredildi.

FETÖ’NÜN BEYİN YIKAMA YERİ TRT’NİN

FETÖ’cülerin Bosna Hersek’e tursitk amacıyla insanları gezdirmeye getirdiği turizm acentası olan Fidan Turizm’in Saraybosna’nın kalbi niteliğindeki Ferhadiye Caddesi’nde bulunan yeri de belediye tarafından TRT Bosna Hersek Temsilciliği’ne verildi.
Saraybosna’nın Stari Grad Belediyesi Meclisi’nde daha önce Fidan Tur’un kullandığı binanın TRT’ye devredilmesi nedeniyle Belediye Meclisi’nde geçtiğimiz haftalarda oturum düzenlendi. Yapılan oturumda Belediye Meclisi’nin 28 üyesinin oyuyla daha önce Fidan Tur’un süresiz olarak kiraldaığı binanın TRT’ye devredilmesi karara bağlandı.

TRT Bosna Hersek Temsilciliği önümüzdeki günlerde yeni yerinde hizmet vermeye devam edecek.

Kaynak : http://www.haber7.com/guncel/haber/2251703-fetonun-bosnadaki-20-yillik-inine-girildi


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir