G-5HQRNHEWSG Filistinli Şehitler İçin Bosna Hersek’te Gıyabi Cenaze Namazı – Bosnaklar1.com

Filistinli Şehitler İçin Bosna Hersek’te Gıyabi Cenaze Namazı

Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazoviç’ten Ramazan Mesajı
Mayıs 17, 2018
Bosna Hersek artan sığınmacı sayısından endişeli
Mayıs 17, 2018

Filistinli Şehitler İçin Bosna Hersek’te Gıyabi Cenaze Namazı

İsrail askerlerince şehit edilen Filistinliler için Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

İsrail askerlerince şehit edilen Filistinliler için Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesinin (IUS) mescidinde, öğle namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına üniversitenin farklı milletlerden öğrencilerinin yanı sıra Saraybosna’da yaşayan Türk vatandaşları da katıldı.

Namazın ardından Filistinli şehitler için dua edildi.

IUS’de uluslararası ilişkiler ve siyaset bilimi öğrenimi gören ve ailesi hala Gazze’de bulunan Filistinli Alaaddin Fathi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Filistinli şehitler için gıyabi namazı kılmak ve aynı zamanda yaşananlara tepki göstermek için toplandıklarını belirtti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararına tepkili olduklarını ifade eden Fathi, “Kudüs, Filistin’in başkentidir ve asla İsrail’in başkenti olmayacaktır.” dedi.

Fathi, “İsrail kalmayacak. Çok yakın zamanda zafer kazanacağız. Çok yakın zamanda İsrail yok olacak.” diye konuştu.

Saraybosna’da ikamet eden Burcu Uygur, Filistin’de soykırım yaşandığını ve dünyanın buna sessiz kaldığını vurgulayarak Bosna Hersek’te bu sessizliği bozmak için toplandıklarını ifade etti.

Dünyanın birçok şehrinde Filistinli şehitler için gıyabi cenaze namazları kılındığını söyleyen Uygur, “Sesimizi duyurarak dünyanın sessizliğinin bir çığlığa dönüşmesini sağlamak için mücadele ediyoruz.” dedi.

Uygur, Bosna Hersek’te de yakın geçmişte büyük katliamlar ve soykırım yaşandığını anımsatarak bu mesajın buradan verilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

Şehitlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar dileyen Uygur, “Artık sessiz kalmak yok. Her taraftan sesimizi yükselteceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : http://timebalkan.com/filistinli-sehitler-icin-bosna-hersekte-giyabi-cenaze-namazi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir