Cts. Tem 13th, 2024

İçişleri Bakanı Spasovski Bosna Hersek’te

Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski Bosna Hersek’e çalışma ziyareti gerçekleştiriyor.

Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski Bosna Hersek ziyareti kapsamında bugün Saraybosna’da Bosna Hersek Savunma Bakanı Dragan Mektik ile görüştü. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, açık sorular olmamasına rağmen savunma alanında göçmen sorunu, terör, aşırıcılık, radikalizm ve insan kaçakçılığına karşı ortak çalışma sözü verildi.

İçişleri Bakanı Spasovski, Mostar’daki polis akademisi ile Üsküp Eğitim Merkezi arasında anlaşma imzalanması için girişimlere başlandığını duyurdu. Bakan Spasovski, güçlü bir emniyet teşkilatı için eğitimin de önemli olduğunun altını çizdi. Üsküp Eğitim Merkezi’nin polis programlarının ve öğretim elemanlarının tanıtımı için sürekli çalıştığını söyleyen İçişleri Bakanı Spasovski, “Bosna Hersek Emniyet Teşkilatı’nın ihtiyaçlarına göre uygun eğitim sunabilir” dedi.

Hatırlanacağı üzere Makedonya ve Bosna Hersek, Üsküp’te sürücü ehliyetlerinin karşılıklı tanınmasına yönelik bir anlaşma imzalandı. Yetkililer bu anlaşmayı, iki ülke arasında kimlik ile gidilebilmesi anlaşmasının takip edeceğini bildirdi.

 

Kaynak : timebalkan.com

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir