G-5HQRNHEWSG İçişleri Bakanı Spasovski Bosna Hersek’te – Bosnaklar1.com

İçişleri Bakanı Spasovski Bosna Hersek’te

Bosna Hersek Suriyeli muhacirleri unutmadı
Eylül 22, 2017
SON DAKİKA İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti
Eylül 22, 2017

İçişleri Bakanı Spasovski Bosna Hersek’te

Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski Bosna Hersek’e çalışma ziyareti gerçekleştiriyor.

Makedonya İçişleri Bakanı Oliver Spasovski Bosna Hersek ziyareti kapsamında bugün Saraybosna’da Bosna Hersek Savunma Bakanı Dragan Mektik ile görüştü. İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, açık sorular olmamasına rağmen savunma alanında göçmen sorunu, terör, aşırıcılık, radikalizm ve insan kaçakçılığına karşı ortak çalışma sözü verildi.

İçişleri Bakanı Spasovski, Mostar’daki polis akademisi ile Üsküp Eğitim Merkezi arasında anlaşma imzalanması için girişimlere başlandığını duyurdu. Bakan Spasovski, güçlü bir emniyet teşkilatı için eğitimin de önemli olduğunun altını çizdi. Üsküp Eğitim Merkezi’nin polis programlarının ve öğretim elemanlarının tanıtımı için sürekli çalıştığını söyleyen İçişleri Bakanı Spasovski, “Bosna Hersek Emniyet Teşkilatı’nın ihtiyaçlarına göre uygun eğitim sunabilir” dedi.

Hatırlanacağı üzere Makedonya ve Bosna Hersek, Üsküp’te sürücü ehliyetlerinin karşılıklı tanınmasına yönelik bir anlaşma imzalandı. Yetkililer bu anlaşmayı, iki ülke arasında kimlik ile gidilebilmesi anlaşmasının takip edeceğini bildirdi.

 

Kaynak : timebalkan.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir