G-5HQRNHEWSG İftar sofralarını tarihi Mostar Köprüsü’ne karşı kurdular – Bosnaklar1.com

İftar sofralarını tarihi Mostar Köprüsü’ne karşı kurdular

Saraybosnalı ailenin bir asırlık fayton geleneği
Mayıs 27, 2018
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’da Boşnaklarla iftar yapacak
Haziran 2, 2018

İftar sofralarını tarihi Mostar Köprüsü’ne karşı kurdular

Bosna Hersek’te bulunan Tarihi Mostar Köprüsü karşısında kurulan iftar sofrası, Türkiye’den giden ziyaretçilerin de yer aldığı yaklaşık 700 kişiyi bir araya getirdi.

Bosna Hersek’in Mostar şehrinde bulunan Tarihi Mostar Köprüsü’nün yakınlarında yaklaşık 700 kişi iftar yaptı. İftar programı Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mostar Yunus Emre Enstitüsü ve Dzemal Bijediç Üniversitesi Öğrenci Birliği iş birliğiyle düzenlendi.

Mostar Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Yunus Dilber, düzenlenen iftarın bir gelenek haline gelmesini umduğunu ve Ramazan ayının Bosna Hersek’te coşkuyla yaşandığını söyledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İsmail Yılmaz ise Bursa’da geçmişte göç eden çok sayıda Boşnak vatandaşın olduğunu anlattı:

“Bursa’da yaşayan Boşnakların Bosna Hersek ile özel bir bağı olduğunu biliyoruz. Bosna Hersek onların kalbinde önemli bir yerde bulunuyor.”

Yılmaz, Ramazan ayının her Müslüman’ın kalbinde özel bir yeri olduğunu ve insanlara birliği, paylaşmayı hatırlattığını söyledi.

Kaynak : http://www.trthaber.com/ramazan/haber/ramazan-2018/iftar-sofralarini-tarihi-mostar-koprusune-karsi-kurdular-368092.html


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir