G-5HQRNHEWSG İngiliz askerleri EUFOR tatbikatı için Bosna-Hersek’te – Bosnaklar1.com

İngiliz askerleri EUFOR tatbikatı için Bosna-Hersek’te

Mostar Sokaklarını Kahve Kokusuyla Buluşturuyor
Ekim 8, 2017
Eski Boşnak Komutan Naser Oriç Beraat Etti
Ekim 9, 2017

İngiliz askerleri EUFOR tatbikatı için Bosna-Hersek’te

İngiliz ordusuna bağlı birlikler Avrupa Birliği Kuvvetleri (EUFOR Althea) önderliğindeki Barışı Destekleme Harekatı kapsamında Cuma günü öğleden sonra Uluslararası Saraybosna Havaalanı’na iniş yaptı.

EUFOR Komutanı Tümgeneral Anton Waldner, Bosna-Hersek hükümetinin bölgede güvenliği tesis edebilmesi adına EUFOR’un her an, Bosna-Hersek’teki her noktaya ve her türlü güvenlik tehdidine karşı reaksiyon gösterme kabiliyeti olduğunu ve yedek kuvvetleri tam vaktinde konumlandıracak mekanizmalara sahip olduğunu vurguladı.

Tümgeneral Waldner, askerlerin bölgeye intikalinden sonra yaptığı açıklamada “Bu tatbikat, bölgede güven ve istikrarın tesis edilmesini desteklemeye yönelik olarak EUFOR’un yedek kuvvetlerden destek alma kabiliyetini geliştirmeyi amaçlamaktadır.” dedi.

11-15 Ekim arasında gerçekleştirilecek olan Barışı Destekleme Harekatı’nın bir ayağı da, başkentin 30 km güneybatısında bulunan Pazaric şehrinde olacak.

Bu tatbikat, kendi acil durum planlarını test edebilmeleri açısından Bosna-Hersek Silahlı Kuvvetleri ve EUFOR’un birlikte gerçekleştirecekleri ilk tatbikat olma özelliğini taşıyor.

Kaynak : www.star.com.tr


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir